Reklama

Konferencja CYBERSEC odbędzie się 1-3 września w Krynicy-Zdroju

fot. CYBERSEC/ materiały prasowe
fot. CYBERSEC/ materiały prasowe

W dniach 1-3 września w Krynicy-Zdroju odbędzie się CYBERSEC CEE Regions&Cities. Redakcja CyberDefence24.pl objęła wydarzenie patronatem medialnym. 

Cyberbezpieczeństwo i odporność cyfrowa Europy zależy od zaangażowania jej regionów i miast, a także od realnego partnerstwa publiczno-prywatnego. To właśnie tak należy rozpocząć transformację cyfrową opartą na bezpieczeństwie i wartościach - wskazują organizatorzy wydarzenia. 

Misją konferencji jest wzmocnienie i podkreślenie potencjału współpracy międzyregionalnej oraz możliwości regionalnych Europy Środkowo-Wschodniej. Podczas forum kształtuje się, omawia i porusza kwestie zarządzania nowymi technologiami, partnerstwa i polityki w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Poprzednie edycje CYBERSEC w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Brukseli, Waszyngtonie oraz online zgromadziły europejskich decydentów, przedstawicieli struktur transatlantyckich, specjalistów ds. bezpieczeństwa i ekspertów ds. technologii.

Instytut Kościuszki organizatorem wydarzenia, partnerem głównym instytucjonalnym - województwo małopolskie

CYBERSEC Regions&Cities 2021 ma podążać za motywem przewodnim: Towards Values-Based Digital World, w ramach którego ma być realizowane zobowiązanie do wspierania odpowiedzialnego i skoncentrowanego na człowieku ekosystemu cyfrowego.

"CYBERSEC CEE Region&Cities jest realizacją naszego planu rozwoju województwa małopolskiego, tj. podnoszenie wizerunku tzw. miast wiodących" - skomentował podczas konferencji prasowej marszałek Witold Kozłowski.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Kościuszki, partnerem głównym instytucjonalnym - województwo małopolskie.

"Bardzo się cieszę, że to właśnie Instytut Kościuszki jest organizatorem tej konferencji, która wpisuje się w nasz plan podtrzymania wydarzenia o randze międzynarodowej w Krynicy-Zdroju. Taka jest polityka zarządu województwa małopolskiego, czyli promocja tzw. miast wiodących, co przekłada się na rozwój całego województwa. Wrześniowe wydarzenie w perle małopolskich uzdrowisk w dużej mierze poświęcone będzie cyberbezpieczeństwu, od którego będzie zależała przyszłość świata. To temat, z którym trzeba być na bieżąco, w którym wciąż potrzebujemy ekspertów i właśnie w Krynicy-Zdroju będzie możliwość wysłuchania rozmów z fachowcami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa" - ocenia marszałek Witold Kozłowski.

W konferencji prasowej, która odbyła się 24 sierpnia wzięła udział także Izabela Albrycht, przewodnicząca rady programowej Cybersec Cee Regions&Cities.

"Międzynarodowa konferencja odbędzie się 1-3 września w Krynicy-Zdroju. W tych dniach odbędzie się około 60 wystąpień, paneli i dyskusji na 4 scenach z udziałem - potwierdzonych na ten czas – kilkuset osób on-site i najpewniej dwa raz tyle lub jeszcze więcej online. Wśród tematów dyskusji znajdzie się m.in. „Ekonomia cyberbezpieczeństwa – kupić, zbudować, ubezpieczyć czy outsourcować” z udziałem przedstawicieli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Sprawiedliwości, Polskiego Towarzystwa Informatycznego, czy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Udział w wydarzeniu potwierdzili m.in. Prezydent RP Andrzej Duda, Komisarz Unii Europejskiej ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janusz Wojciechowski, czy Beata Daszyńska-Muzyczka, Prezes BGK. O największych zagrożeniach cyfrowej przyszłości rozmawiać będziemy z Melissą Hathaway, amerykańskim ekspertem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa czy Nicole Perlroth, dziennikarką NYT i autorką m.in. popularnej książki “This Is How They Tell Me the World Ends”, udział potwierdziła także dziś Katie Moussouris, odpowiedzialna między innymi za program zgłaszania błędów bezpieczeństwa (bug bounty) w Microsoft czy dla Departamentu Stanu USA" - zapowiada Izabela Albrycht.

W czasie konferencji zaprezentowane zostaną 4 ścieżki tematyczne takie jak:
• Cyfrowa Przestrzeń
• Cyfrowe Trójmorze
• Cyberbezpieczeństwo Administracji Samorządowej
• Krynica Goes Digital

W ramach czterech powyższych ścieżek tematycznych zostaną poruszone m.in. takie tematy jak:
Smart Connectivity w kontekście Trójmorza z udziałem przedstawicieli administracji rządowej m.in. Łotwy i Rumunii oraz przedstawiciela Narodowego Banku Bułgarii
Jak zabezpieczyć cyfrową erę NATO z udziałem Davida van Weel, asystenta Sekretarza Generalnego NATO ds. m.in. cyberbezpieczeństwa
European Data Spaces z udziałem m.in. przedstawiciela rządu federalnego Republiki Niemiec oraz przedstawiciela OECD
Cyber made in Three Seas z udziałem przedstawicieli rządów m.in. Estonii i Polski oraz polskich firm ICT.

Podczas wydarzenia będzie mowa także o kwestiach związanych z bezpieczeństwem w wymiarze konwencjonalnym, w tym o przyszłości amerykańskiej obecności wojskowej w Europie, czy o nowej koncepcji strategicznej Sojuszu Północnoatlantyckiego i dezinformacji, a także o wyjściu z kryzysu gospodarczego, który jest wynikiem wybuchu pandemii COVID-19, w tym z uwzględnieniem takich tematów jak innowacje w różnych, najbardziej istotnych branżach jak energetyka czy przemysł, Fundusz Sprawiedliwej Transformacji, Zielony Ład i jego konsekwencje dla rolnictwa, HUBy innowacji cyfrowych, technologie kosmiczne w kontekście regionu Małopolski, czy wymiar sprawiedliwości 2.0.

Ciekawym i ważnym punktem konferencji będzie także specjalny format inaugurujący polski HUB Gaia-X z udziałem goszczącego w Polsce Dominika Rohrmusa COO Gaia-X oraz z koordynatorem polskiego HUB-u Dariuszem Śpiewakiem, a także przedstawicielami KPRM, PIIT i Cyfrowa Polska.

Ponadto podczas wydarzenia odbędą się także warsztaty z zakresu cyberbezpieczeństwa administracji samorządowej m.in. w zakresie fake newsów, czy reakcji na cyber incydenty.

Redakcja CyberDefence24.pl objęła wydarzenie patronatem medialnym. 

Na podst. informacji prasowej.

image
Fot. Reklama

Reklama

Operacje Wojska Polskiego. Żołnierze do zadań dużej wagi

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama