Reklama

Strona główna

GSMA wskazuje jak tworzyć bezpieczny Internet rzeczy

  • Image Credit: J.Sabak

GSMA, branżowa organizacja operatorów komórkowych opublikowała wytyczne w sprawie bezpieczeństwa Internetu rzeczy (IoT) „The GSMA IoT Security Guidelines”.

Dokument ten powstał na bazie konsultacji z przedstawicielami branży i stanowi poradnik, jak podchodzić do cyberzagrożeń  i kwestii prywatności oferując usługi IoT. W jego opracowywanie włączyli się najwięksi operatorzy na świecie , tacy jak: AT&T, China Telecom, Etisalat, KDDI, NTT DOCOMO, Orange, Telefónica, Telenor, Verizon, a także  dostawcy technologii i sprzętu telekomunikacyjnego: 7Layers, Ericsson, Gemalto, Morpho czy Telit.  Wytyczne były też  konsultowane z  ekspertami w tej dziedzinie, naukowcami i analitykami zajmującymi się tą problematyką

Wytyczne maja stanowić wskazówkę dla wszystkich firm, które tworzą środowisko IoT, tj. dostawców usług internetowych, producentów urządzeń i twórców oprogramowania.  Ma to pomóc operatorom tworzyć bezpieczne usługi IoT,  rozpoznawać odpowiednio wcześniej zagrożenia, a także ułatwiać ocenę ryzyka wprowadzania takich usług.

- Już dziś jest dość dowodów na to, że cyberataki na środowisko IoT to rzeczywistość. Jeśli do tych kwestii nie podejdzie się z odpowiednią atencją mogą one zahamować rozwój tej technologii - podkreśla Don A. Bailey, założyciel i prezes Lab Mouse Security. 

Reklama

Komentarze

    Reklama