Reklama

Polityka i prawo

G20: Francja i Niemcy chcą wspólnych działań względem kryptowalut

FOT. PIXABAY
FOT. PIXABAY

Ministrowie finansów i prezesi banków centralnych Francji i Niemiec apelują o uwzględnienie tematu kryptowalut w agendzie tegorocznego szczytu G20. Opowiadają się za ustaleniem wspólnej strategii uregulowania cyfrowych żetonów - podała w piątek agencja Reutera.

Francuski minister finansów Bruno Le Maire i szef niemieckiego resortu Peter Altmaier oraz prezesi banków centralnych tych krajów - Francois Villeroy de Galhau i Jens Weidmann - sformułowali wspólne stanowisko w liście do argentyńskiego ministra finansów, Luisa Andrésa Caputa. Argentyna przewodzi w tym roku grupie G20.

Sygnatariusze listu zaapelowali o sporządzenie międzynarodowej analizy dotyczącej kryptowalut, raportu Międzynarodowego Funduszu Walutowego na temat wpływu cyfrowych żetonów na stabilność finansową oraz o podjęcie prac nad "transgranicznym" działaniem zmierzającym do uregulowania ich obrotu.

"Wierzymy, że żetony i technologia, na której są oparte, mogą stwarzać nowe możliwości" - napisali. "Mimo to kryptowaluty mogą stanowić znaczące ryzyko dla inwestorów i bez podjęcia odpowiednich środków mogą być podatne na przestępstwa finansowe. W dalszej perspektywie mogą również wystąpić potencjalne zagrożenia na polu stabilności finansowej" - dodali.

Tegoroczny, trzynasty szczyt G20 odbędzie w argentyńskim Buenos Aires na przełomie listopada i grudnia. Gospodarzem wydarzenia będzie prezydent Argentyny Mauricio Macri.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama