Reklama

Polityka i prawo

Francja: Ruszył proces Apple w związku z obniżaniem wydajności sprzętu

Fot. Flickr.com / CC
Fot. Flickr.com / CC

We Francji ruszył proces Apple w związku z obniżaniem wydajności sprzętu, do którego firma przyznała się niedawno. Postępowanie wszczęto po złożeniu pozwu przez organizacje konsumenckie - poinformowała w poniedziałek agencja Reutera.

Według informacji podawanych przez Reutersa, proces ruszył w piątek w Paryżu.

 

Udział w postępowaniu weźmie po stronie powoda stowarzyszenie konsumenckie "HOP", którego głównym celem jest egzekwowanie zakazu prawnego celowego zaniżania wydajności sprzętu elektronicznego, jaki obowiązuje w prawie francuskim.

 

Stowarzyszenie "HOP" działa pod egidą francuskiego Ministerstwa Ekonomii i Finansów.

 

W grudniu 2017 roku Apple przyznało, że spowalniało starsze modele iPhone'ów za pomocą aktualizacji oprogramowania. Oświadczenie firmy ukazało się w odpowiedzi na wiele doniesień ze strony rozgniewanych klientów firmy, którzy informowali o swoich problemach w internecie.

 

W ostatnich tygodniach grudnia problem spowalniania starszych modeli smartfonów produkowanych przez firmę Apple na nowo zagościł na forach internetowych, a nawet w mediach. Problem poruszył m.in. brytyjski "Guardian", a wśród komentarzy klientów Apple pojawiły się głosy, że spowalnianie starszych iPhone'ów to celowe działanie firmy, mające przymusić użytkowników do wymiany swoich urządzeń na nowszy model.

 

PAP - mini

Reklama

Komentarze

    Reklama