Francja: 150 mln euro kary dla Google'a za nadużywanie pozycji rynkowej

20 grudnia 2019, 12:30
paris-at-night-297-medium
fot. https://fshoq.com
CyberDefence24
CyberDefence24

Francuski urząd ds. ochrony konkurencji nałożył na koncern Google karę w wysokości 150 mln euro za zachowania naruszające konkurencyjność na rynku i niejasne zasady stosowane w ramach platformy Google Ads - podała agencja Reutera.

Orzeczenie francuskiego regulatora zbiega się w czasie ze wzmożoną krytyką praktyk biznesowych wielkich firm technologicznych z USA, ze strony Francji a także innych krajów europejskich.

Wiele państw ma zastrzeżenia dotyczące płacenia niskich podatków z tytułu usług cyfrowych i produktów sprzedawanych konsumentom z krajów członkowskich UE.

Z decyzją francuskich władz nie zgadza się amerykański koncern.

"Użytkownicy oczekują, że będą chronieni przed szkodliwymi reklamami i do tego służą nasze zasady reklamowe. (...) Odwołamy się od tej decyzji" - czytamy w komentarzu przesłanym PAP przez polskie biuro prasowe Google'a.

We wrześniu Google w ramach ugody zawartej z francuskimi służbami podatkowymi zgodziło się zapłacić inną karę - opiewającą na miliard euro - z tytułu dochodzenia dotyczącego nadużyć podatkowych, które rozpoczęło się cztery lata wcześniej. 

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24