Facebook rozpoczął łączenie swoich komunikatorów w jedną usługę

18 sierpnia 2020, 15:06
1280px-Mark_Zuckerberg_on_stage_at_Facebook's_F8_Developers_Conference_2015_(16908770206)
fot. Maurizio Pesce / Flickr / CC BY 2.0
CyberDefence24
CyberDefence24

Facebook rozpoczął łączenie swoich komunikatorów w jedną usługę - donosi serwis The Verge. Zmiany najpierw pojawiły się na Instagramie, który zaczął pozwalać niektórym użytkownikom w USA na komunikację z użytkownikami innej aplikacji Facebooka - Messengera.

Połączenie wszystkich komunikatorów w jedną, wspólną usługę Facebook zapowiedział w ubiegłym roku. Ma ono polegać na wprowadzeniu interoperacyjności aplikacji takich jak WhatsApp, Messenger i Instagram - po zrealizowaniu łączenia użytkownicy wszystkich tych platform Facebooka będą mogli wymieniać wiadomości z innymi osobami, niezależnie od aplikacji, z jakiej korzystają i bez konieczności przełączania się pomiędzy poszczególnymi programami.

Po wprowadzeniu zmian użytkownicy Instagrama mają mieć możliwość "korzystania z nowego, kolorowego interfejsu", reakcji na wiadomości w postaci ikonek emocji, a także odpowiadania na czacie z użyciem gestów przesuwania palcem po ekranie. Po aktualizacji ikona wiadomości na Instagramie dla wybranych użytkowników zmienia się również na tę znaną z aplikacji Messenger.

Facebook w rozmowie z The Verge potwierdził pilotaż zmian dla niewielkiej grupy osób korzystających z Instagrama. Serwis Ars Technica komentuje z kolei, że koncern Marka Zuckerberga zajmuje dominującą pozycję na rynku komunikatorów internetowych. Największą bazą użytkowników na świecie cieszy się należący do tej firmy komunikator WhatsApp, z którego korzysta miesięcznie około dwóch miliardów aktywnych użytkowników. Drugą pozycję pod względem wielkości zajmuje Messenger (1,3 mld użytkowników), a trzecią - chińska platforma WeChat (1,2 mld)

Jeśli dojdzie do połączenia WhatsAppa i Messengera, Facebook stworzy superplatformę, z której może korzystać nawet 3,3 mld osób miesięcznie, co przekłada się na około 43 proc. populacji świata - pisze Ars Technica.

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Fanklub Daviena
wtorek, 18 sierpnia 2020, 21:52

Dlatego z powodu szpiegostwa pejsbuk powinien być w Polsce zakazany.

123 abc
wtorek, 18 sierpnia 2020, 19:30

jak kupią tiktoka to będzie niezłe kombo.

Tweets CyberDefence24