Reklama

Estońska firma VKG padła ofiarą cyberataku

Fot Viru Keemia Grupp/ Wikimedia Commons/ CC 4.0
Fot Viru Keemia Grupp/ Wikimedia Commons/ CC 4.0

Estoński Urząd ds. Systemów Informacyjnych (RIA) poinformował w środę, że firma zajmująca się przemysłem wydobywczym ropy naftowej Viru Keemia Grupp (VKG) została niedawno zaatakowana przez hakerów.

Jak informuje RIA, udało się wykryć ruch, który wykazywał cechy charakterystyczne dla złośliwego oprogramowania Malware wykorzystywanego do kradzieży haseł – informuje estoński portal informacyjny ERR News. Według informacji ERR w firmie VKG znaleziono oprogramowanie umożliwiające osobom trzecim dostęp do systemów informatycznych przedsiębiorstwa.

Na to, że ​​firma została poddana atakowi wskazują sami jej przedstawiciele. Jej prezes Ahti Asmann mówi jednak, że cyberatak nie miał wpływu na codzienne operacje informatyczne wykonywane w VKG, ani na żadne jej działania.

Czytaj także: Bezpieczeństwo wyborów: Nie trzeba ręcznie liczyć głosów

Obecnie prowadzony jest przegląd systemów w zakresie wycieków danych i wprowadzenia możliwych ulepszeń. RIA potwierdza, że cyber​​atak na VKG był nadzwyczajnie dobrze przygotowany i trudny do wykrycia. 

CyberDefence24.pl - Digital EU Ambassador

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

WYCIEKI DANYCH z firm. JAK ZAPOBIEGAĆ wynoszeniu danych przez pracowników?

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama