Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Zakłócenia w dostępie do internetu we Francji. Przyczyną sabotaż infrastruktury

Fot. Markus Spiske / Unsplash

W niektórych regionach Francji w środę występowały zakłócenia w dostępie do internetu, które według dostawców usług łączności są rezultatem sabotażu infrastruktury światłowodowej - podała organizacja NetBlocks, zajmująca się monitorowaniem globalnych problemów z dostępem do sieci.

Dane organizacji NetBlocks wskazują, że w niektórych regionach Francji połączenie z internetem było niedostępne.

Offline miały być niektóre części regionu Ile-de-France, a także Bourgogne-Franche-Comte. Problemy występowały również na wschodzie kraju.

Jak czytamy we wpisie na koncie NB na Twitterze, incydent jest przez operatorów i administrację przypisywany aktowi sabotażu infrastruktury światłowodowej.

Operatorzy: to sabotaż światłowodu

Według operatora usług internetowych - firmy Free - do zaniku połączenia doszło w wyniku sabotażu infrastruktury światłowodowej. Władze przedsiębiorstwa mówią o intencjonalnym przecięciu kabli.

Spółka na swoim profilu poinformowała, że do przecięcia światłowodów doszło nocą z wtorku na środę i nad ranem w Reims i Graveline. Zespoły naprawcze firmy pracowały w związku z tymi zdarzeniami od 4 rano.

Incydent miał przełożyć się na niedostępność usługi łączności dla ok. 1 proc. klientów tej firmy, jednak jak podkreśla Free, ofiarami zdarzenia są też inne firmy telekomunikacyjne.

Łączność częściowo przywrócono w środę około 9.30 rano, a w pełni - w południe.

Komentarze