Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Ukraińska delegacja w Waszyngtonie. Ćwiczenia z udziałem USA

W Waszyngtonie odbyły się dwa wydarzenia poświęcone cyberbezpieczeństwu. W obu uczestniczyli przedstawiciele delegacji z Ukrainy, którzy reprezentowali m.in. SSSCIP.
W Waszyngtonie odbyły się dwa wydarzenia poświęcone cyberbezpieczeństwu. W obu uczestniczyli przedstawiciele delegacji z Ukrainy, którzy reprezentowali m.in. SSSCIP.
Autor. Harold Mendoza/Unsplash

Członkowie Państwowej Służby Łączności Specjalnej i Ochrony Informacji Ukrainy wzięli udział w dwóch wydarzeniach w Waszyngtonie, które poświęcone były cyberbezpieczeństwu. Podzielili się nie tylko doświadczeniami ze swojego kraju; uczestniczyli również w dyskusjach dotyczących zagrożeń i reagowania.

W ostatnich dniach w Waszyngtonie odbyły się dwa wydarzenia z branży cyberbezpieczeństwa. Jak opisuje SSSCIP, pierwszym był USA-Ukraine Cyber Bridge, a drugim - Hack the Capitol. W obu uczestniczyła delegacja Państwowej Służby Łączności Specjalnej i Ochrony Informacji Ukrainy, w tym członkowie CERT-UA.

Czytaj też

Reklama

Ukraiński wkład w walkę w cyberprzestrzeni

W ramach Cyber Bridge odbyły się panele dyskusyjne, przeprowadzono również ćwiczenia na scenariuszach z CERT-UA. Swoje raporty przedstawili również Cybersecurity and Infrastructure Security Agency (CISA) oraz organizacja MITRE, która zajmuje się wsparciem i badaniami m.in. w zakresie cyberbezpieczeństwa czy obrony.

Przemówienie w trakcie wydarzenia wygłosił także szef Departamentu Cyberobrony SSSCIP, Igor Malczeniuk. W swojej wypowiedzi przedstawił przykłady reakcji specjalistów z CERT-UA i służb na cyberataki w warunkach konfliktu zbrojnego. Wskazał również główne tendencje, jakimi odznaczają się zagrożenia w cyberprzestrzeni.

Czytaj też

Reklama

Wydarzenia poświęcone cyberbezpieczeństwu

Kolejnym istotnym wydarzeniem z udziałem ukraińskich przedstawicieli była konferencja Hack the Capitol, poświęcona stricte kwestiom cyberbezpieczeństwa. W tym przypadku omawiane tematy dotyczyły m.in. bezpieczeństwa przemysłowych systemów kontroli. W jego ramach dyskutowano również o strategiach oraz zarządzaniu w kontekście cyberbezpieczeństwa.

/PM

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama