Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Szyfrowane wiadomości na Twitterze. Nowości od Elona Muska

Fot. Fot. Nathan Dumlao/Unsplash

Jeszcze dziś Twitter może udostępnić szyfrowanie wiadomości prywatnych. Użytkownicy aplikacji mają też zyskać możliwość realizowania połączeń głosowych i wideo.

Wiadomości na Twitterze będą szyfrowane metodą end-to-end? Taką zapowiedź na swoim profilu twitterowym przedstawił dyrektor generalny platformy Elon Musk. W teorii oznacza to, że władze Twittera nie będą w stanie podejrzeć, ani przechwycić wiadomości między użytkownikami (tzw. direct messages), ponieważ mają być one szyfrowane metodą od końca do końca.

Elon Musk zapowiedział też plany ulepszenia funkcji komunikacyjnych na Twitterze. Wkrótce do Twittera zostaną dodane połączenia głosowe i wideo, dzięki czemu użytkownicy będą mogli „rozmawiać z ludźmi w dowolnym miejscu na świecie" bez podawania im numeru telefonu.

Czytaj też

Standard u konkurencji

Działania, o którch coraz głośniej mówi Elon Musk są już wprowadzone w niejednej platformie społecznościowej. Już w sierpniu ubiegłego roku informowaliśmy na naszych łamach o testowaniu przez Metę domyślnego szyfrowania typu end-to-end w komunikatorze Messenger.

Taki rodzaj szyfrowania - i to od kilku lat - ma też inna aplikacja należąca do firmy Marka Zuckerberga, czyli WhatsApp. Na temat szyfrowania end-to-end pisaliśmy też ostatnio w kontekście nowego brytyjskiego prawa .

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

/MG

Komentarze