Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Sukces WOC i WAT na zawodach z cyberbezpieczeństwa. Gen. Molenda: „Tworzymy solidną infrastrukturę krytyczną Polski”

DKWOC
Warsztaty poświęcone funkcjonowaniu oprogramowania klasy BMS. Ujęcie z nagrania DKWOC.
Autor. Wojska Obrony Cyberprzestrzeni (@CyberWojska)/Twitter

Zakończyła się trzecia edycja Forensics Winter Camp. W zawodach z cyberbezpieczeństwa wzięło udział 60 cyberspecjalistów, a w gronie zwycięzców znalazły się drużyny DKWOC i WAT.

Reklama

Forensics Winter Camp organizowany jest przez Laboratorium Cyberbezpieczeństwa Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Tegoroczna, trzecia już edycja konkursu, trwała pięć dni.

Reklama

Pięciodniowe wyzwanie

Reklama

Jak dokładnie wyglądało całe wydarzenie? Pierwsze dwa dni były poświęcone wykładom z cyberbezpieczeństwa. Jak na swojej stronie informuje DKWOC , w czasie ich trwania poruszano takie kwestie jak m.in. przełamywanie zabezpieczeń Wi-Fi czy Python w informatyce śledczej.

Seria wykładów została zakończona ćwiczeniami, których celem miało być przygotowanie do 24-godzinnego Capture The Flag (CTF), w czasie których pojawiło się blisko 50 zadań.

Scenariusz zawodów

Jak wskazywali organizatorzy wydarzenia, scenariusz zawodów miał być skonstruowany w taki sposób, aby zadania były dopasowane do wyzwań, z którymi na co dzień mierzą się uczestnicy podczas swojej pracy.

„Dzięki współzawodnictwu podczas Capture The Flag tworzymy solidną infrastrukturę krytyczną Polski, odporną na niedoskonałości cyfrowego świata, mogącą odeprzeć każdy atak" – napisał na Twitterze Gen. bryg. Karol Molenda, Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama