Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Strategia zero-trust w Pentagonie

Autor. Wiyre Media / Flickr

W najbliższych dniach Pentagon opublikuje strategię zerowego zaufania (Zero-trust Cyber Strategy). Nowy amerykański paradygmat dotyczący cyberbezpieczeństwa wydaje się być koniecznością w kontekście rosnących zagrożeń w sieci.

Reklama

Jak poinformował John Sherman, dyrektor ds. informacji w Pentagonie, strategia dotyczy przyjęcia nowego paradygmatu, który zakłada permanentne zagrożenie w sieci. Omawiana strategia ma polegać m.in. na ciągłej walidacji użytkowników i urządzeń. Realizacja „zerowego zaufania" obejmuje ponad 100 działań i przede wszystkim ma służyć zabezpieczeniu krytycznych danych.

Reklama

Nowe zagrożenia

Reklama

Jak podaje c4isrnet Sherman stwierdził, że ostatnie lata przyniosły spore zmiany na arenie międzynarodowej. Największe zagrożenia dla amerykańskiego bezpieczeństwa nie pochodzą już z Bliskiego Wschodu, ale z Chin i Rosji. Dlatego też potrzebna jest nowa strategia, która będzie uwzględniać nowe okoliczności.

Czytaj też

Według Pentagonu, wdrożenie planu „zerowego zaufania" powinno potrwać 5 lat.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/mg

Reklama

Komentarze

    Reklama