Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Rosyjskie narracje propagandowe. Jak nie dać się dezinformacji? [WIDEO]

Na jakie rosyjskie narracje należy uważać w czasie wojny?
Na jakie rosyjskie narracje należy uważać w czasie wojny?
Autor. Jeremy Bishop/ Unsplash; Elena Mozhvilo/ Unsplash/ Domena publiczna; Modyfikacje: CyberDefence24.pl

W rozmowie z CyberDefence24.pl dr Yevhen Fedchenko, redaktor naczelny StopFake.org, mówi o rosyjskich narracjach dezinformacyjnych i o tym, czego trzeba się wystrzegać w sieci jako odbiorca. Przestrzega także do czego może doprowadzić agresja online i na co uważać w internecie.

Reklama

W czasie wojny w Ukrainie szczególnie widać, jak działa rosyjska propaganda, której zależy na tym, aby zniechęcić Polaków do uchodźców i całą winą za wojnę obarczyć nie Putina i tamtejsze społeczeństwo, a z kozła ofiarnego uczynić Ukraińców.

Reklama

Yevhen Fedchenko, redaktor naczelny StopFake.org, w rozmowie z CyberDefence24.pl wskazuje, jakich narracji dezinformacyjnych musimy się wystrzegać i na co uważać w sieci, by nie stać się pionkiem w rosyjskiej rozgrywce.

Czytaj też

Zapraszamy do obejrzenia całego materiału.

Reklama
YouTube cover video

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama