Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Resort Finansów i e-Zdrowie prowadzą przetargi na platformy Cyber Threat Intelligence

Przewidywany koszt jednej z inwestycji wynosi niecałe 3 mln złotych netto
Przewidywany koszt jednej z inwestycji wynosi niecałe 3 mln złotych netto
Autor. Pixabay.com

W internetowej wersji Suplementu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej pojawiły się dwa przetargi związane z platformami Cyber Threat Intelligence (CTI). Zamawiającymi są organizacje z sektora publicznego.

Cyberprzestępcy stale opracowują nowe metody ataków. Definicję CTI dobrze sformułowała Netia w jednym z artykułów: „CTI służy do rozpoznawania zagrożeń, ich identyfikacji i przewidywania. Pozwala zbierać informacje o przeciwniku i poznawać jego motywy, wzorce działania oraz metodologie. Zmienia postawę z reaktywnej na proaktywną, wyrównując szanse pomiędzy stroną atakującą (która zawsze jest w zdecydowanie lepszej pozycji) i broniącą.”

Centrum e-Zdrowia

Przetarg zlecony przez Centrum e-Zdrowia obejmuje dostawę licencji na dostęp do platformy Cyber Threat Intelligence Recorded Future (lub oprogramowania równoważnego). Na ten cel planowane jest przeznaczenie 2 974 188,24 złotych (bez VAT).

Czas trwania zamówienia to 2 lata. „Dostęp do Platformy Wykonawca powinien zapewnić przez okres 24 miesięcy od dnia aktywacji nie wcześniej niż od 29 grudnia 2024 r.” – czytamy na unijnej stronie. Warto również dodać, że cena brutto to jedyne kryterium oceny. Oferty można składać do 21 listopada do godz. 12:00.

Czytaj też

Reklama

Centrum Informatyki Resortu Finansów

Przetarg CIRF zakłada „zapewnienie dostępu do platformy Cyber Threat Intelligence w modelu subskrypcyjnym SaaS uprawniającej do 12 miesięcznego dostępu do platformy Cyber Threat Intelligence oraz zapewnienie Gwarancji.” Kryterium ceny brutto ma przyznane 60 punktów, a „czasowi reakcji na zgłoszenie błędu krytycznego” nadano 40 punktów. Termin składania ofert upływa 5 grudnia o godz. 11:00.

Czytaj też

Reklama

Rola Cyber Threat Intelligence

Wcześniejsze rozpoznawanie zagrożeń w cyberprzestrzeni jest bardzo ważne, zgodnie ze znanym powiedzeniem: „lepiej zapobiegać, niż leczyć.” Niedawno informowaliśmy o ataku ransomware na Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku, którego dokonała grupa RansomHub.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama