Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Poszukiwany Cyber Geniusz-Uczeń. Konkurs z nagrodami

Cyber Geniusz Uczeń to konkurs z wiedzy o cyberbezpieczeństwie
Cyber Geniusz Uczeń to konkurs z wiedzy o cyberbezpieczeństwie
Fot. materiały prasowe

Warszawski Instytutu Bankowości serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w Ogólnopolskim teście wiedzy Cyber Geniusz-Uczeń. Test wiedzy potrwa do 31 maja 2023 roku - ma na celu popularyzację wiedzy na temat cyberzagrożeń oraz kształtowanie bezpiecznych postaw wśród młodzieży w przestrzeni wirtualnej. Redakcja CyberDefence24.pl objęła konkurs patronatem medialnym.

Test Cyber Geniusz-Uczeń to 25 pytań, które należy rozwiązać na platformie Testportal. Pytania są zamknięte (tj. bez opisowych odpowiedzi) i mają różny stopień trudności. Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Test należy wypełnić maksymalnie w 12,5 minuty, bowiem przy każdym pytaniu uczestnicy mają do 30 sekund na udzielenie prawidłowej odpowiedzi.

Przed rozpoczęciem rozwiązywania testu uczeń dokonuje Rejestracji - na stronie internetowej należy kliknąć w zakładkę Rejestracja, która przeniesie do formularza rejestracyjnego na platformie Testportal. Dopiero po wypełnieniu formularza można rozpocząć Test.

Test ma charakter konkursowy, stąd zwycięzca oraz laureaci II i III miejsca zostaną nagrodzeni za swoją wiedzę i szybkość rozwiązywania Testu. Nagrody pieniężne z pewnością przydadzą się uczniom podczas wakacyjnych wojaży lub spełnią inne marzenia:

  • I miejsce 1500 zł
  • II miejsce 1000 zł
  • III miejsce 500 zł

Szczegółowe informacje na temat zasad testu uczniowie znajdą na stronie internetowej .

Test wiedzy Cyber Geniusz realizowany jest w ramach projektu edukacyjnego Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni we współpracy z Partnerami projektu: ING Bank Śląski, NASK, Fundacja Polska Bezgotówkowa, Santander Bank Polska, Visa i Allegro.

Zarejestruj się , wypełnij test i wygraj nagrody.

Patronatem medialnym konkursu jest redakcja CyberDefence24.

Komentarze