Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Niespokojnie na Tajwanie. Cyberatak na stronę ministerstwa obrony

Autor. Martin Lindstrom/ Unsplash/ Domena publiczna

W czwartek tajwańskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że doszło do ataków hakerskich na strony rządowe. Strona resortu w czwartek rano nadal nie działa.

Reklama

Z komunikatu Ministerstwa Obrony Tajwanu wynika, że „tajwańskie siły zbrojne działają jak zwykle i monitorują otoczenie w odpowiedzi na irracjonalne działania Chin, mające na celu zmianę statusu quo i destabilizację bezpieczeństwa regionu”. „Nie dążymy do eskalacji, ale nie ustępujemy, jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo i suwerenność” – napisano w mediach społecznościowych resortu.

Reklama

Chiny zapowiedziały serię ćwiczeń wojskowych w niewielkiej odległości od wyspy. To odpowiedź na wizytę na Tajwanie Nancy Pelosi, przewodniczącej Izby Reprezentantów Kongresu USA, która odbyła się w tym tygodniu.

Czytaj też

Strona resortu nie działa

Ministerstwo Obrony Tajwanu podało, że ich strona internetowa została zaatakowana przez hakerów. W komunikacie poinformowano, że w środę ich serwis był atakowany przy pomocy DDoS (rozproszona odmowa usługi) od 23:04 lokalnego czasu. Po godzinie wznowił działanie.

Reklama

Resort zapewniał, że „sytuacja została opanowana”, ale w czwartek rano strona nadal nie działa (być może trwa nowy cyberatak).

Cyberataki na stronę prezydencką i sieć sklepów

Jak informowaliśmy na łamach CyberDefence24.pl , we wtorek doszło do cyberataku wymierzonego w Biuro Prezydenta Tajwanu. Wrogie działania prowadzono spoza wyspy. Incydent miał miejsce tuż przed wizytą przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi, nie działała strona internetowa pałacu prezydenckiego.

Dodatkowo w środę niektóre ze sklepów sieci 7-Eleven na Tajwanie stwierdziły, że doszło do zhakowania ich telewizorów. Na ekranach wyświetlono komunikat, który wzywał do opuszczenia Tajwanu przez Nancy Pelosi.

O sytuacji na Tajwanie informuje na bieżąco serwis Defence24.pl. Zapraszamy do śledzenia relacji.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama