Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Nestlé celem haktywistów Anonymous. „To odwet”

Fot. Tarik Haiga/ Unsplash/ Domena publiczna

Grupa hakerów Anonymous miała udostępnić 10 GB danych globalnego giganta, firmy Nestlé. To odwet kolektywu za kontynuowanie jej działalności w Rosji.

Haktywiści twierdzą, że ujawnili bazę danych największej firmy spożywczej na świecie, Nestlé. Wyciek ma obejmować 10 GB danych e-maili, haseł, klientów biznesowych giganta. We wtorek umieścili link, który ma odsyłać do wskazanej bazy danych. Dodali, że "to tylko próbka danych, która została opublikowana z ponad 50 tys. danych klientów Nestlé".

Czytaj też

Inne konto należące do Anonymous w sieci opublikowało link do bazy i zaapelowano, aby dzwonić do reprezentantów Nestlé w swoim kraju i „powiedzieć, aby wycofali się z Rosji”. „My nie przyjmujemy wymówek” – dodali.

Biznes w Rosji celem hakerów

Już w poniedziałek informowaliśmy, że hakerzy połączonych grup BlueHornet i Against The West przekazali, że udało im się włamać do Ministerstwa Zasobów Naturalnych i Ekologii oraz Rosyjskiej Akademii Nauk (RAN). Oni także na celowniku mieli koncern Nestlé.

Haktywiści z różnych grup ostrzegali firmy, które pozostały w Rosji i kontynuują tam swoją działalność biznesową, że staną się one celem cyberataków, dlatego można spodziewać się ich dalszych działań w tej kwestii.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Anonymous stworzyli stronę internetową, na której zamieszczają podgląd z kamer bezpieczeństwa w Rosji. Skierowali także wiadomość dla obywateli tego kraju: „Putin robi wam wodę z mózgu. Ukraina nie jest kontrolowana przez nazistów”.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze