Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Mail od Policji? Uwaga na fałszywe wiadomości

Autor. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Od kilku dni w naszych skrzynkach mailowych możemy spotykać się z wiadomościami, które na pierwszy rzut oka wyglądają na wiadomości od Policji. Jednak jest to kampania dezinformacyjna, której celem jest sianie społecznej paniki.

Reklama

Wiadomości rzekomo wysyłane mailowo przez Policję mają dotyczyć wysokiego poziomu zagrożenia terrorystycznego w Polsce. Jak podkreśla Komenda Główna Policji , tego typu wiadomość może budzić wątpliwości z co najmniej dwóch powodów.

Reklama

Pierwszy z nich jest taki, że adres mailowy, z którego wysyłane są podejrzane wiadomości zawiera w sobie błąd (cyfra „0" w nazwie „Policja"). Drugi powód - o którym warto pamiętać na przyszłość - dotyczy tego, że Policja nie komunikuje się z obywatelami za pomocą maili.

Autor. policja.pl

Jeśli opisywana wiadomość trafiła na Państwa skrzynkę mailową, polecamy ją zgłosić poprzez formularz CERT POLSKA . Więcej na temat incydentów zgłaszanych do CERT POLSKA można przeczytać TUTAJ .

Reklama

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama