Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Kompleksowe szyfrowanie w Google

Autor. Nyshita talluri/Wikimedia Commons/CC3.0

Czy możliwe jest zwiększenie bezpieczeństwa danych użytkowników Gmaila? Nowe szyfrowanie Google’a może mieć na to wpływ.

Reklama

Portal Gizmodo informuje o najnowszej funkcji, wprowadzonej przez firmę Google. Chodzi o umożliwienie szyfrowania wiadomości typu end-to-end, czyli od odbiorcy do nadawcy.

Reklama

Nowa aktualizacja zabezpieczeń wprowadzona została w Google Workspace. Celem kompleksowego szyfrowania ma być chociażby dodatkowe zabezpieczenie naszych maili.

Nowe funkcje zabezpieczeń

Według zapewnień firmy, Google nie będzie widzieć tego, co przechowujemy na Dysku Google.

Reklama

Czytaj też

„Szyfrowanie po stronie klienta jest szczególnie korzystne dla organizacji, które przechowują wrażliwe lub regulowane dane, takie jak własność intelektualna, dokumentacja medyczna lub dane finansowe" - powiedział rzecznik Google, Ross Richendrfer.

Aktualizacja znajduje się w fazie beta. Klienci Google Workspace z kontami Enterprise Plus, Education Stanard oraz Education Plus mogą przetestować program za pomocą Centrum Pomocy Google do 20 stycznia.

/MG

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze