Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Jak określić obecną sytuację w cyberprzestrzeni? [WIDEO]

fot. FLY:D/ Unsplash/Domena publiczna
fot. FLY:D/ Unsplash/Domena publiczna

Czy pojęcie „cyberwojny” słusznie określa to, co dzieje się w tej chwili w cyberprzestrzeni? Jak Wojska Obrony Cyberprzestrzeni mogą reagować na wrogie działania? Swoją opinią dzieli się Nikodem Bończa-Tomaszewski, prezes zarządu firmy Exatel.

Reklama

Zdaniem prezesa Exatela nie należy rozróżniać okresu pokoju i wojny, jeżeli chodzi o budowanie cyberodporności państwa, ponieważ to stały proces. „Według mnie cyberprzestrzeń od momentu powstania jest i będzie polem wiecznego konfliktu. Uważam, że wrogie działania nasilają się w czasie pokoju, albo są groźniejsze niż w czasie wojny” - uważa Nikodem Bończa-Tomaszewski.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Zwraca uwagę, że jeżeli istnieją Wojska Obrony Cyberprzestrzeni to znaczy, że„cyberwojna albo może zaistnieć, albo istnieje”.

Jakie działania określa się jako "cyberwojnę"? Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy wideo.

YouTube cover video

Czytaj też

Tekst powstał we współpracy z firmą Exatel.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama