Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Jak chronić się przed hakerami? Eksperci omówią podstawy cyberbezpieczeństwa

cyberbezpieczeństwo
Autor. Ervins Strauhmanis/Flickr/CC BY 2.0

We współczesnym świecie, cyberbezpieczeństwo to podstawa. Cyfryzacja sprawia, że firmy, podmioty państwowe oraz zwykli użytkownicy muszą być wyczuleni na cyberzagrożenia i posiadać wiedzę na temat skutecznych sposobów redukcji ryzyka i ochrony w sieci. Jak nie dać się hakerom?

Reklama

Kluczowe kwestie związane z cyberbezpieczeństwem omówią eksperci w ramach cyklu rozmów stworzonego przez Związek Cyfrowa Polska (ZCP). Założeniem jest wielowątkowe podejście do ochrony w sieci tak, aby poszerzać praktyczną wiedzę na temat zagrożeń i minimalizacji ryzyka.

Reklama

Inicjatywa powstała z okazji Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa. Jej realizacja odbędzie się w ramach prowadzonej przez polską branżę nowych technologii Akademię Cyfrowej Polski. Oficjalny start miał miejsce w Katowicach podczas Forum Prawa Mediów Elektronicznych.

Czytaj też

Związek Cyfrowa Polska chce, aby inicjatywa stała się platformą edukacyjną, która będzie wspomagała przedsiębiorców w zrozumieniu zagadnień dotyczących cyfrowej transformacji.

Reklama
Nikt w Polsce i na świecie nie ma już wątpliwości, że cyfryzacja jest przyszłością. Widzimy jednak, że wielu przedsiębiorców czuje się zagubionych w gąszczu nieznajomych im terminów. Stąd pomysł na stworzenie całkowicie bezpłatnej Akademii, która pomoże firmom sprawniej i skuteczniej wdrożyć nowe technologie, rozwijające ich biznes.
Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska

Czytaj też

Jak informuje ZCP, pierwszy temat odnosi się do Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa, którym od dziesięciu lat jest październik. Ono powinno być kluczowym tematem dla każdego przedsiębiorstwa stawiającego na cyfryzację.

"Konsekwencje zaniedbania tego tematu mogą być spore. Od utraty istotnych dla firmy informacji czy dokumentów, po kradzieże środków finansowych. Dużym problemem w ostatnich latach stało się też tak zwane ransomware, czyli złośliwe oprogramowanie, które blokuje dostęp do danych, a za jego zdjęcie cyberprzestępcy żądają okupu" – podkreśla Michał Kanownik.

W związku z tym, na październik Związek Cyfrowa Polska zaplanował pięć spotkań z ekspertami, którzy wyjaśnią kwestie związane z cyberbezpieczeństwem, w tym m.in. skali zagrożeń oraz sposobów ich przeciwdziałania.

ZCP podkreśla, że wśród pytań zadawanych specjalistom z takich firm jak Samsung, Asseco Data Systems, Cisco oraz ComCERT, znajdą się następujące zagadnienia:

  • cyfryzacja i bezpieczeństwo w kontekście dynamicznego rozwoju technologii
  • ochrona smartfona - czy grożą nam ataki na telefony?
  • bezpieczeństwo w ochronie zdrowia
  • kryptografia postkwantowa - czy na niej oprą się zagadnienia cybersecurity w przyszłości?
  • cyberbezpieczeństwo w perspektywie konsumenckiej i biznesowej.

"Rozmowy będą pojawiać się w każdą środę na profilu Związku Cyfrowa Polska w serwisie YouTube oraz na social mediach. Pierwszym gościem Cyfrowej Polski będzie Janusz Cieszyński, Sekretarz Stanu ds. cyfryzacji w KPRM. Premiera filmu zaplanowana jest 5 października" - wskazuje ZCP.

Na podstawie informacji prasowej

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama