Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Incydent bezpieczeństwa w sieci FBI. Trwa dochodzenie

Autor. Tom Ahearn / Flickr

Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze bada incydent bezpieczeństwa, który miał miejsce w jego sieci. Podejrzewa się, że był to cyberatak, jednak jak komunikuje FBI – incydent miał charakter odizolowany.

Reklama

Serwis CyberScoop informuje, że w sieci FBI wykryto cyberatak, który był wymierzony w nowojorskie biuro tej służby, zajmujące się m.in. dochodzeniami w sprawach nadużyć seksualnych wobec dzieci.

Reklama

W przesłanym amerykańskim mediom oświadczeniu, Federalne Biuro Śledcze poinformowało, że obecnie trwa dochodzenie ws. wyjaśnienia „odizolowanego incydentu" i zbierane są wciąż informacje mogące pomóc całkowicie wyjaśnić tę sprawę.

„To odizolowany incydent, który został opanowany. Obecnie nie udzielamy dalszych komentarzy" – stwierdzili przedstawiciele służby.

Reklama

Czytaj też

Kto atakuje FBI?

Jako pierwsza o incydencie poinformowała stacja telewizyjna CNN, która wskazała, że celem ataku była sieć, w ramach której działał system wykorzystywany do pracy przy śledztwach dotyczących wykorzystywania seksualnego dzieci.

Czytaj też

To nie pierwszy incydent

Media przypominają, że to nie pierwszy przypadek cyberincydentu, którego ofiarą padło FBI.

W 2021 r. cyberataku na portal wewnętrzny tej służby dokonano posługując się niezałataną podatnością oprogramowania. Wskutek incydentu, w imieniu agencji cyberprzestępcy rozsyłali fałszywe maile alarmujące o zagrożeniu w cyberprzestrzeni.

FBI wówczas informowało, że podjęło wszystkie niezbędne kroki, aby naprawić podatność i ostrzegło partnerów o tym, że wysłane zostały fałszywe alerty.

Nigdy nie wskazano publicznie sprawcy – jednak atrybucja takich ataków pozostaje bardzo trudna.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama