Reklama

Cyberbezpieczeństwo

ChatGPT szansą dla twórców złośliwego oprogramowania

Fot. Blogtrepreneur/Flickr/CC 2.0
Fot. Blogtrepreneur/Flickr/CC 2.0

ChatGPT może być nie tylko pomocą naukową, ale może też posłużyć do tworzenia treści szkodzących bezpieczeństwu w sieci. Informują o tym eskperci Check Point Research.

Reklama

O możliwościach Chatu GPT pisaliśmy już wielokrotnie. Narzędzie stworzone przez Open AI może pomagać w pisaniu esejów, może dokonywać mniej lub bardziej skomplikowanych obliczeń, może też posłużyć chociażby jako translator. Okazuje się, że wspomniane narzędzie może być też wykorzystywane do niecnych celów.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Złośliwe oprogramowanie dzięki ChatowiGPT?

Eksperci Check Point Research dostrzegli, że Chat GPT może być stosowany przez początkujących hakerów i twórców złośliwego oprogramowania. Potencjalni cyberprzestępcy, dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, mogą m.in. stworzyć samouczek dotyczący tworzenia skryptów ciemnego rynku internetowego.

ChatGPT może też być wykorzystwany przez cyberprzestępców do tworzenia narzędzi do kradzieży informacji czy wielowarstwowych narzędzi szyfrujących.

„To tylko kwestia czasu, kiedy bardziej wyrafinowani cyberprzestępcy udoskonalą sposób, w jaki korzystają z narzędzi opartych na sztucznej inteligencji" – stwierdził w rozmowie z Infosecurity-magazine Sergey Shykevich, menadżer grupy ds. zagrożeń w firmie.

Czytaj też

Z kolei Omer Dembinsky stwierdził, że narzędzie sztucznej inteligencji (w tym ChatGPT) będą napędzać cyberataki w 2023 roku.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama