Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Anonymous zhakowali rosyjskie państwowe kanały telewizyjne, by pokazać prawdę o wojnie

Zdjęcie poglądowe; fot. Clint Patterson/Unsplash

Haktywiści Anonymous poinformowali, że włamali się do rosyjskich państwowych kanałów telewizyjnych, takich jak Russia 24, Channel One czy Moscow 24 oraz serwisów streamingowych Wink i Ivi, by emitować „prawdę o wojnie w Ukrainie”.

Kolektyw hakerski Anonymous podał, że włamał się do rosyjskich serwisów streamingowych Wink i Ivi (na wzór Netfliksa – red.) oraz kanałów telewizyjnych Rossija 24, Pierwyj Kanał i Moskwa 24, aby transmitować materiały wojenne z Ukrainy. Chodzi o pokazanie prawdziego oblicza wojny i inwazji na Ukrainę. Emitowali oni także wezwanie do "przeciwstawienia się rosyjskiemu ludobójstwu na Ukrainie" - poinformowała agencja Ukrinform.

Wcześniej mieli także zhakować Russia Today we Francji, gdzie wyemitowali komunikat: „Jesteśmy zwykłymi obywatelami Rosji. Sprzeciwiamy się wojnie na terytorium Ukrainy. Rosja i Rosjanie są przeciwko wojnie! Tę wojnę prowadzi zbrodniczy, autorytarny reżim Putina w imieniu zwykłych obywateli Rosji. Rosjanie, sprzeciwiajcie się ludobójstwu na Ukrainie”.

Szereg działań w cyberwojnie przeciwko Putinowi

Przypomnijmy, że haktywiści przeprowadzili już szereg działań po tym, jak wypowiedzieli cyberwojnę przeciwko rosyjskim władzom. Między innymi przechwycili rosyjski wojskowy system łączności, zablokowali rosyjskie rządowe strony internetowe , ujawnili maile białoruskiego producenta broni czy włamali się do systemu kontroli gazu w Nogir w Osetii Północnej. Na bieżąco opisujemy ich działania na łamach CyberDefence24.pl.

Czytaj też

„Naszym celem jest okazanie wsparcia narodowi ukraińskiemu. (...) Będziemy walczyć jak tylko się da, zamiast pozwolić przybić się do krzyża... (...) Oni mają broń, my mamy cyberataki. Dlatego wygramy” – mówił w wywiadzie z CyberDefence24.pl członek Anonymous.

Czytaj też

/NB

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze