Reklama

Biznes i Finanse

Zuckerberg kontynuuje zwolnienia. Meta żegna kolejnych pracowników

Autor. Maurizio Pesce/Flickr/CC BY 2.0

Trwa realizowana od kilku ostatnich miesięcy redukcja etatów w jednej z największych firm technologicznych na świecie. W najbliższych dniach kolejne tysiące pracowników Mety prawdopodobnie pożegna się z dotychczasowym pracodawcą.

Reklama

Z informacji uzyskanych przez portal Vox wynika, że środa 19 kwietnia będzie kolejną datą istotną z punktu widzenia zmian kadrowych w firmie Meta. We wtorek 18 kwietnia dziennikarze tego portalu dotarli do wewnętrznej notatki krążącej po forach pracowników Big Techu, z której jasno wynika, że firma zaczyna następny etap zwolnień.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Pożegnanie 4 tysięcy osób

Tym razem redukcja ma dotknąć działów technicznych pracujących na rzecz sprawnego funkcjonowania m.in. Facebooka, Instagrama czy WhatsApp'a. Według informacji portalu Vox pracę może stracić nawet 4 tysiące pracowników.

Wiele wskazuje na to, że nie jest to ostatni rozdział zwolnień trwających w Mecie. Jak kilka tygodni temu wskazywał sam Mark Zuckerberg na Facebooku, w maju można spodziewać się kolejnych cięć, które – tym razem – mogą dotknąć działów finansowych firmy.

Kontynuuacja redukcji

Zwolnienia w firmie Meta trwają już od kilku miesięcy. Pierwsza większa fala pożegnań giganta z częścią pracowników miała miejsce już w listopadzie 2022 roku. Wtedy też doszło do redukcji etatów, która kosztowała pracę 11 tysięcy osób ). Zapoczątkowane wtedy cięcia stały się zresztą działaniem obserwowanym także u innych dużych firm technologicznych .

Pod koniec 2022 roku Meta zatrudniała około 86 tysięcy pracowników. Jak stan osobowy będzie wyglądał pod koniec bieżącego roku? Biorąc pod uwagę realizowaną strategię można spodziewać się tego, że kadra będzie jeszcze uszczuplona.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama