Reklama

Biznes i Finanse

Meta tnie koszty. Rok 2023 rokiem oszczędności?

Fot. Freepik.com

Meta rozpoczęła dostosowywanie procesu oceny wydajności pracowników. W firmie Marka Zuckerberga trwa restrukturyzacja, która może przynieść kolejne zwolnienia.

Firma wprowadza ocenę wydajności pracowników dwa razy do roku. Po dokonanym przeglądzie, pracownicy Mety będą oceniani według trzystopniowej skali. Chodzi o klasyfikowanie pracowników jako wykonujących swoją pracę „znacznie powyżej oczekiwań", „na poziomie" oraz „poniżej oczekiwań".

System został skonstruowany w taki sposób, że nawet grono wyróżniających się pracowników będzie na nim „stratne". Dlaczego? Okazuje się, że w roku 2024 będą mogli liczyć na mniejszy procent dotychczas przysługującej premii.

Czytaj też

Restrukturyzacja trwa

Od kilku miesięcy trwają cięcia w firmie zarządzanej przez Marka Zuckerberga. W listopadzie na łamach CyberDefence24 pisaliśmy o planach zwolnienia nawet 11 tysięcy pracowników). To wtedy decydowano też o zamknięciu niektórych projektów czy zespołów. Cięcie kosztów uwzględniało również rezygnację z wynajmu części biur czy ograniczenie wydatków na podróże.

Nowe plany Mety pokazują, że listopadowe cięcia będą kontynuowane także w tym roku. W marcu pojawiła się informacja mówiąca o planach zwolnień kolejnych 10 tysięcy pracowników Mety). Oznacza to kolejną, drugą już falę masowej redukcji etatów w spółce.

Najbliższy przegląd wydajności Meta planuje wykonać na przełomie czerwca i lipca.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze