Rada Dyrektorów giganta telekomunikacyjnego Orange na stanowisko dyrektor generalnej (CEO) firmy wybrała Christel Heydemann, która będzie pełniła tę funkcję od 4 kwietnia 2022 roku.
Firma podała oficjalnie, że „aby zabezpieczyć ciągłość działalności Grupy i zapewnić jak najpłynniejsze przejście, zarząd poprosił dotychczasowego szefa Stéphane'a Richarda o dalsze zajmowanie stanowiska prezesa i dyrektora generalnego Orange do czasu przejęcia obowiązków przez Christel Heydemann”.
Zarząd miał wybrać na to stanowisko właśnie Heydemann, ponieważ „uznawana jest za doświadczoną w sektorze telekomunikacyjnym i zarządzaniu transformacjami biznesowymi”.
Rada miała także podjąć decyzję o rozdzieleniu funkcji przewodniczącego/prezesa (chairman) i dyrektora generalnego (CEO). Stéphane Richard będzie nadal pełnił funkcję przewodniczącego niewykonawczego do czasu objęcia stanowiska przez nową osobę, a najpóźniej do 19 maja 2022 roku, kiedy przewidziano zwołanie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Orange.
Z komunikatu opublikowanego na oficjalnej stronie telekomu wynika, że „zarząd pragnie podziękować Richardowi za poświęcenie na stanowisku szefa Orange w ciągu ostatnich dwunastu lat, gdzie odbudował zaufanie pracowników po kryzysie społecznym i rozpoczął szeroko zakrojoną transformację Grupy, pozycjonując ją jako wiodącego operatora w Europie i Afryce”.
Z doświadczeniem w Schneider Electric
Christel Heydemann jest obecnie wiceprezes wykonawczą ds. operacji na Europę i członkinią Komitetu Wykonawczego Schneider Electric. To absolwentka Ecole Polytechnique oraz Ecole Nationale des Ponts et Chaussées, karierę zawodową rozpoczęła w 1997 roku w Boston Consulting Group. W 1999 roku dołączyła do Alcatela, gdzie brała udział w procesie fuzji Alcatela i Lucenta. W 2011 roku została powołana do Komitetu Wykonawczego Alcatela-Lucenta jako dyrektorka ds. Zasobów Ludzkich i Transformacji. W 2014 roku dołączyła do Schneider Electric jako dyrektorka ds. sojuszy strategicznych. W kwietniu 2017 roku została mianowana wiceprezes wykonawczą Schneider Electric France, a następnie wiceprezes wykonawczą ds. operacji europejskich w maju 2021 roku.
Pod koniec listopada ub.r. Stephane Richard został skazany – decyzją sądu apelacyjnego - na rok więzienia w zawieszeniu za nadużycia związane z wydatkowaniem środków publicznych.
Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.