Reklama

Biznes i Finanse

Zmiany na czele Orange. Od kwietnia dyrektor generalną zostanie Christel Heydemann

fot. Christel Heydemann
Autor. Orange.com

Rada Dyrektorów giganta telekomunikacyjnego Orange na stanowisko dyrektor generalnej (CEO) firmy wybrała Christel Heydemann, która będzie pełniła tę funkcję od 4 kwietnia 2022 roku.

Reklama

Firma podała oficjalnie, że „aby zabezpieczyć ciągłość działalności Grupy i zapewnić jak najpłynniejsze przejście, zarząd poprosił dotychczasowego szefa Stéphane'a Richarda o dalsze zajmowanie stanowiska prezesa i dyrektora generalnego Orange do czasu przejęcia obowiązków przez Christel Heydemann”.

Reklama

Zarząd miał wybrać na to stanowisko właśnie Heydemann, ponieważ „uznawana jest za doświadczoną w sektorze telekomunikacyjnym i zarządzaniu transformacjami biznesowymi”.

Rada miała także podjąć decyzję o rozdzieleniu funkcji przewodniczącego/prezesa (chairman) i dyrektora generalnego (CEO). Stéphane Richard będzie nadal pełnił funkcję przewodniczącego niewykonawczego do czasu objęcia stanowiska przez nową osobę, a najpóźniej do 19 maja 2022 roku, kiedy przewidziano zwołanie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Orange.

Reklama

Z komunikatu opublikowanego na oficjalnej stronie telekomu wynika, że „zarząd pragnie podziękować Richardowi za poświęcenie na stanowisku szefa Orange w ciągu ostatnich dwunastu lat, gdzie odbudował zaufanie pracowników po kryzysie społecznym i rozpoczął szeroko zakrojoną transformację Grupy, pozycjonując ją jako wiodącego operatora w Europie i Afryce”.

Z doświadczeniem w Schneider Electric

Christel Heydemann jest obecnie wiceprezes wykonawczą ds. operacji na Europę i członkinią Komitetu Wykonawczego Schneider Electric. To absolwentka Ecole Polytechnique oraz Ecole Nationale des Ponts et Chaussées, karierę zawodową rozpoczęła w 1997 roku w Boston Consulting Group. W 1999 roku dołączyła do Alcatela, gdzie brała udział w procesie fuzji Alcatela i Lucenta. W 2011 roku została powołana do Komitetu Wykonawczego Alcatela-Lucenta jako dyrektorka ds. Zasobów Ludzkich i Transformacji. W 2014 roku dołączyła do Schneider Electric jako dyrektorka ds. sojuszy strategicznych. W kwietniu 2017 roku została mianowana wiceprezes wykonawczą Schneider Electric France, a następnie wiceprezes wykonawczą ds. operacji europejskich w maju 2021 roku.

Pod koniec listopada ub.r. Stephane Richard został skazany – decyzją sądu apelacyjnego - na rok więzienia w zawieszeniu za nadużycia związane z wydatkowaniem środków publicznych.

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama