Reklama

Biznes i Finanse

Zła passa pracowników Big Tech trwa. Tym razem zwalnia PayPal

Autor. Tech Daily / Unsplash

Firma obsługująca płatności internetowe PayPal zwolni ok. 7 proc. swojej załogi, czyli mniej więcej 2 tys. osób – podaje serwis BBC. Jako powody wskazuje wyzwania środowiska makroekonomicznego.

Reklama

PayPal to kolejna firma z sektora Big Tech, która zwalnia pracowników na fali gigantycznych redukcji w całej branży. Wcześniej masowe zwolnienia przeprowadziły m.in. Google, Microsoft, IBM, ale także np. Spotify czy Amazon.

Reklama

Wyzwania środowiska makroekonomicznego

Reklama

Serwis internetowy brytyjskiego nadawcy publicznego informuje, że PayPal zwalnia ludzi tłumacząc to „wyzwaniami środowiska makroekonomicznego".

„Musimy ciągle się zmieniać tak samo, jak zmienia się nasz świat, nasi klienci, a krajobraz konkurencji rynkowej ewoluuje" – powiedział cytowany przez BBC szef PayPala Dan Schulman.

Warto również przypomnieć, że w ostatnim czasie PayPal poinformował o ważnym incydencie bezpieczeństwa, w którym wyciekły dane wrażliwe użytkowników tego serwisu - głównie z USA. Informowaliśmy o nim na łamach naszego serwisu.

Kryzys sektora?

BBC informację o zwolnieniach w PayPalu zestawia ze złymi wieściami płynącymi z innej firmy – Snap. Właściciel komunikatora Snapchat we wtorek poinformował, że przychody za pierwszy kwartał tego roku mogą spaść nawet o 10 proc. względem wcześniej prognozowanych wyników.

„Spodziewamy się, że środowisko operacyjne pozostanie pełne wyzwań i prognozujemy, że zawirowania, których doświadczaliśmy w ciągu ubiegłego roku, utrzymają się również w pierwszym kwartale" – przekazał Snap swoim inwestorom.

Po tych rewelacjach wartość akcji firmy notowanych na giełdzie w Nowym Jorku spadła o niemal 15 proc.

Sektor nowych technologii zaczyna poważnie odczuwać spowolnienie gospodarcze, czego świadectwem może być również wynik za ostatni kwartał amerykańskiego producenta czipów AMD – poinformował on o spadku przychodów netto w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku o... 98 proc.

Największe kwartalne straty odnotował również azjatycki producent czipów SK Hynix – druga pod względem wielkości produkcji firma sektora czipowego na świecie. Południowo-koreańska spółka podała, że sprzedaż jej produktów w ostatnim kwartale 2022 r. spadła o 38 proc. co przełożyło się na ponad 1,4 mld dol. straty.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama