Reklama

Technologie

Redukcja etatów w Amazonie. Co z programem „dronów kurierów”?

Fot. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

Drony dostarczające przesyłki zamiast kurierów? To bardzo prawdopodobne, choć narastające problemy największych firm technologicznych mogą wpłynąć na opóźnienie tego projektu.

Pod koniec ubiegłego tygodnia opisywaliśmy pomysł zamknięcia programu Amazon Smile. Kilka dni później okazuje się, że nie jest to jedyny projekt Amazona, którego rozwój zostanie zahamowany w najbliższym czasie.

Czytaj też

Narastające problemy

Proces zwolnień w największych firmach technologicznych – trwający od kilku ostatnich miesięcy - przybiera na sile, a redukcja etatów coraz mocniej oddziałuje na poszczególne projekty. Jak informuje CNBC, jednym z nich jest program Amazona dot. dronów dostarczających przesyłki. Czy decyzja o ograniczeniu finansowania Prime Air oznacza, że program zakładający przesyłkę paczek do 30 minut przejdzie do historii?

Na ten moment niewiele na to wskazuje, ale wiadomym jest, że zwolnienia, które dotkną także ten program, nie wpłyną pozytywnie na jego rozwój. Już teraz w Pendleton (stan Oregon), czyli w miejscu, gdzie Amazon testował drony - połowa zespołu została zwolniona. Chodzi nie tylko o osoby zajmujące się testowymi lotami, ale także o projektantów.

W związku z powyższym, program - i tak borykający się z różnorakimi problemami opóźniającymi powszechne wdrożenie go do codziennego, powszechnego stosowania - może czekać kolejne opóźnienie.

Czytaj też

Ambitny projekt

O programie dostarczania przesyłek za pomocą dronów wiemy od dekady. Już w 2013 roku Jeff Bezos, właściciel Amazona, przedstawiał plany dotyczące takiej metody unowocześnienia transportu towarów. Jego plany były bardzo ambitne. Firma planowała dostarczyć 500 milionów paczek do miliona klientów w dużych amerykańskich firmach do końca trzeciej dekady XXI wieku. Zobaczymy jak obecne cięcia wydatków wpłyną na ostateczne wyniki programu.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze