Reklama

Biznes i Finanse

Tradycyjne znaczki w formie cyfrowej. W 2023 roku Poczta Polska wyemituje kryptoznaczki

Autor. Andrey Metelev / Unsplash

We wtorek 18 października Poczta Polska uruchomiła specjalną stronę internetową: nft.poczta-polska.pl, gdzie będzie przedstawiać ofertę w zakresie cyfrowego kolekcjonerstwa. Projekt zakłada też emisję kryptoznaczków.

Reklama

Pierwszych 1558 klientów, którzy zapiszą się na newsletter otrzyma Talara Filatelistycznego „August”. Emisja kryptoznaczków „Polska w kosmosie” jest zaplanowana na I kwartał 2023 roku. Kryptoprodukty filatelistyczne spółki mają pokazać, że stawia ona na cyfryzację.

Reklama

Koncept wydania pierwszego polskiego kryptoznaczka ma być efektem połączenia zamiłowania do filatelistyki i nowoczesnych technologii. Każdy z czterech rodzajów kryptoznaczka składa się z dwóch elementów: tradycyjnego znaczka pocztowego oraz części cyfrowej, reprezentowanej przez unikalne tokeny NFT w sieci Polygon w standardzie ERC1155.

Czytaj też

Pierwsze kryptoznaczki w 2023 roku

Poczta Polska planuje wydanie historycznych talarów filatelistycznych i czterech kryptoznaczków o nazwie emisji „Polska w kosmosie”. Pierwszy Talar będzie do pozyskania już w październiku tego roku, a kryptoznaczki - w I kwartale 2023 roku.

Reklama
Jak będą wyglądały kryptoznaczki emitowane przez Pocztę Polską?
Jak będą wyglądały kryptoznaczki emitowane przez Pocztę Polską?
Autor. Poczta Polska/ screen CyberDefence24

Osoby zainteresowane nabyciem cyfrowej formy znaczka mogą w tym celu odwiedzić stronę internetową: nft.poczta-polska.pl.

W związku z projektem, Poczta Polska przygotowała akcję promocyjną „Złap Talara”, w ramach której każdy, kto na stronie zapisze się na newsletter Poczty Polskiej, będzie mógł pozyskać pierwszego Talara Filatelistycznego z wizerunkiem Króla Zygmunta Augusta.

Talar jest pierwszym produktem wirtualnej kolekcji Poczty Polskiej. Został wyemitowany 18 października 2022 roku - tego dnia Poczta świętuje Dzień Łącznościowca.

Kryptowalorów będzie jedynie 1558 - nie jest to liczba przypadkowa - dokładnie w 1558 roku król Zygmunt August „ustanowił stałe połączenie pocztowe między Krakowem a Wenecją przez Wiedeń, za pomocą poczty, czyli koni rozstawnych”.

Czytaj też

Cyfrowe kolekcjonerstwo

Na uruchomionej we wtorek stronie Poczta Polska będzie systematycznie przedstawiać swoją ofertę w zakresie cyfrowego kolekcjonerstwa. Wersje fizyczną kryptoznaczków filatelistycznych będzie można zakupić w wybranych placówkach pocztowych oraz na stronie filatelistyka.poczta-polska.pl.

"Jako firma łączymy funkcje tradycyjne z nowoczesnymi, cyfrowymi. Nawiązujemy w naszej akcji promocyjnej do króla Zygmunta Augusta, który założył pocztę w Polsce, a równocześnie przygotowaliśmy system polskiego krypoznaczka, który jest nie tylko połączeniem tradycyjnych znaczków pocztowych i technologii kryptograficznych, ale również kompletnym środowiskiem tworzącym cyfrową społeczność filatelistyczną w Polsce i na świecie. Zależy mi na wkroczeniu Poczty Polskiej w świat technologii w rożnych obszarach naszej działalności. Uważam, że filatelistyczna aktywność może być bardzo interesującym przyszłościowym rozwiązaniem" – skomentował Krzysztof Falkowski, prezes Poczty Polskiej.

Partnerami emisji są: Polska Agencja Kosmiczna oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Czytaj też

/Na podst. informacji prasowej

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama