Reklama

Biznes i Finanse

Poczta Polska: 300 tys. wniosków o dofinansowanie zakupu odbiornika cyfrowego

Autor. Nabil Saleh/ Unsplash/ Domena publiczna

Polacy wykazują niesłabnące zainteresowanie uzyskaniem dofinansowania do zakupu odbiornika cyfrowego, odwiedzając w tym celu placówki Poczty Polskiej. Tylko od 19 maja br. złożono blisko 150 tys. kolejnych wniosków. Ponadto, dzięki możliwości zakupu dekoderów w placówkach spółki, od 10 maja br. klienci kupili ponad 27 tysięcy dekoderów. Jest to związane ze zmianą standardu nadawania telewizji naziemnej.

Reklama

Blisko 300 tys. klientów odwiedziło placówki w Poczcie Polskiej, by uzyskać bon na dofinansowanie zakupu odbiornika cyfrowego. Spółka uruchomiła obsługę wniosków 21 marca br., w związku ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej.

Reklama

Dofinansowanie do zakupu odbiorników cyfrowych uzależnione jest od rodzaju odbiornika i wynosi 250 zł w przypadku telewizora i 100 zł w przypadku dekodera. Zakup odbiorników jest możliwy w ponad 2,6 tys. punktów sprzedaży. zlokalizowanych w całej Polsce.

Czytaj też

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie?

Reklama

Zawnioskowanie o świadczenie na zakup odbiornika cyfrowego możliwe jest przez Internet, za pośrednictwem strony internetowej albo w placówkach Poczty Polskiej, zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Najpopularniejszym wśród Polaków sposobem na uzyskanie świadczenia na zakup odbiornika cyfrowego, umożliwiającego odbiór telewizji naziemnej w wersji DVB-T2/HEVC, jest wizyta w urzędzie pocztowym albo jego filii.

"Placówki pocztowe to pierwszy wybór Polaków, którzy pragną uzyskać dofinansowanie do zakupu odbiornika cyfrowego. Wielu klientów pytało naszych pracowników o możliwość zakupu dekodera na miejscu. Wyszliśmy naprzeciw tym oczekiwaniom i wprowadziliśmy takie urządzenie do oferty. Dzięki temu rozwiązaniu klienci mogą od ręki załatwić całą sprawę – uzyskać bon i zakupić dekoder, bez konieczności odwiedzania innych sklepów" – zaznacza Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

W Polsce przejście ze standardu DVB-T na DVB-T2/HEVC odbywa się regionalnie, w czterech etapach. Pierwsze przełączenia rozpoczęły się 28 marca br. w województwach dolnośląskim i lubuskim. Ostatnie przełączenie nastąpi 27 czerwca br. w północno-wschodniej część kraju i obejmie województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie.

Czytaj też

/Na podst. informacji prasowej

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama