Reklama

Biznes i Finanse

Telefon szyfrujący TAG T1 – bezpieczne połączenia głosowe

Fot. Spy Shop
Fot. Spy Shop

W sferze biznesowej konkurencja nie zna litości. Kiedy gra toczy się o wysoką stawkę praktyki takie jak podstawianie szpiegów, wykradanie informacji czy wreszcie podsłuchiwanie służbowych rozmów telefonicznych nie należą do rzadkości. Zwłaszcza ta ostatnia czynność stanowi duże zagrożenie dla tajemnicy przedsiębiorstwa, ponieważ w dzisiejszych czasach wiele szczegółów ustala się ze współpracownikami i kontrahentami przez telefon, oraz za pośrednictwem komunikatorów. Na szczęście istnieje skuteczny sposób, aby temu przeciwdziałać – telefon szyfrujący TAG T1 dostępny w sklepie Spy Shop. Urządzenie to gwarantuje całkowitą prywatność i bezpieczeństwo szeroko rozumianej komunikacji mobilnej.

Nieuczciwa konkurencja nie śpi

Każdy przedsiębiorca zgodzi się, że prowadzenie interesu wiąże się nie tylko z potencjalnie dużymi zyskami, lecz również ze sporym ryzykiem. Pozyskiwanie ważnych klientów, zawieranie umów partnerskich i opracowywanie strategii często wymusza przekazywanie poufnych informacji drogą telefoniczną. Właśnie owe informacje stanowią cel nieuczciwej konkurencji, która nie przebiera w środkach aby je zdobyć.

Jak pokazują dane statystyczne, tego rodzaju praktyki zdarzają się dosyć często. W 2019 roku portal statistica.com przeprowadził badanie na 875 respondentach pracujących na stanowiskach wyższego szczebla w holenderskich firmach. Około 25% ankietowanych przyznało, że ich firma doświadczyła działań nieuczciwej konkurencji przynajmniej raz w ciągu minionych 2 lat. Światowe badania wykazują też, że średnio co trzecia firma mierzy się ze spadkiem zysków w wyniku bezprawnych działań pracowników lub konkurencji.

Telefon komórkowy – wygoda, a zarazem niebezpieczeństwo

Jedną z najpopularniejszych metod tajnego pozyskiwania informacji jest podsłuchiwanie rozmów telefonicznych. Standardowe zabezpieczenia nie chronią w wystarczającym stopniu kanałów komunikacyjnych, danych przechowywanych na urządzeniu na urządzeniu ani prywatności użytkownika. Co więcej – zarówno system operacyjny, jak też aplikacje często posiadają wbudowane mechanizmy śledzące, które zagrażają prywatności użytkownika, nie są pozbawione luk i nie gwarantują wystarczającej ochrony. Często to sam użytkownik, który nie ma odpowiedniej wiedzy nieświadomie może doprowadzić do utraty danych instalując pozornie bezpieczną aplikację.

Telefon szyfrujący TAG 1 – najlepsze rozwiązanie dla biznesmenów?

image
Fot. Spy Shop

Od czasu powstania pierwszego systemu szyfrującego o nazwie SIGSALY (opracowanego podczas II wojny światowej), technologia kodowania połączeń głosowych przeszła długą drogę. Dziś nie potrzeba już aparatury wielkości przeciętnego salonu by zapewnić sobie prywatność rozmów na odległość. Jedną z możliwości jest skorzystanie z systemu bezpiecznej komunikacji mobilnej TAG, który składa się z serwera pośredniczącego oraz dedykowanych smartfonów T1 zaprojektowanych w celu uzyskania możliwie najwyższego stopnia zabezpieczeń.

Telefon szyfrujący TAG T1 gwarantuje pewną ochronę przed próbami podsłuchiwania i nagrywania połączeń telefonicznych, przechwytywaniem wiadomości tekstowych, wykradaniem plików i atakami na system operacyjny. Co dokładnie oferuje ten produkt i na czym opiera się jego działanie?

Szyfrowanie połączeń głosowych metodą end-to-end

Najistotniejszą funkcją telefonu jest całkowite zabezpieczenie połączeń głosowych VOIP. Komunikacja szyfrowana jest metodą end-to-end na poziomie urządzenia końcowego. Transmisja sygnału odbywa się poprzez niedeszyfrowalne kanały i może zostać odczytana wyłącznie przez autoryzowanego odbiorcę. Za szyfrowanie połączeń głosowych i wideo odpowiedzialny jest protokół uzgadniania kluczy ZRTP. Rozwiązanie to uniemożliwia w praktyce podsłuchiwanie i przechwytywanie sygnału nawet przy użyciu najbardziej zaawansowanych programów i sprzętów inwigilujących.

Ważną cechą telefonu T1 jest fakt, że – w przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych rozwiązań - wszystkie zaszyfrowane dane przechowywane są na urządzeniach końcowych, zaś serwer pośredniczy jedynie w wymianie jednorazowych kluczy. Jeżeli jednak użytkownik zechce wykorzystać własną infrastrukturę to ma taką możliwość poprzez postawienie prywatnego serwera. Wówczas cały system pozostanie wyłącznie pod jego kontrolą bez styczności ze stroną trzecią.

Bezpieczny czat i wiadomości email

Warto poświęcić miejsce funkcji czatu zabezpieczonego protokołem kryptograficznym OTR (Off-the-record), silnym 256-bitowym szyfrem AES i technologią OMEMO. Dla zachowania bezpieczeństwa dane są chwilowo przechowywane na serwerze, po czym automatycznie kasowane po dotarciu do użytkowników. W momencie wysyłania wiadomości system sprawdza czy odbiorca jest dostępny – jeśli nie, wiadomość pozostaje niewysłana. Telefon TAG T1 pozwala również na wysyłanie zakodowanych wiadomości e-mail dzięki implementacji protokołu PGP wykorzystującego 4096-bitowe kluczy – podobnie jak w przypadku połączeń głosowych, także i wiadomości tekstowe są nie do złamania przez współczesne komputery i urządzenia dekodujące.

System operacyjny 360° Secure OS

image
Fot. Spy Shop

Istotnym aspektem telefonu TAG T1 jest system operacyjny 360° Secure OS działający na zmodyfikowanym Androidzie w wersji 8.1. Został zaprojektowany tak, aby zagwarantować bezpieczne działanie urządzenia i maksymalną „szczelność”. System zapewnia ochronę przed ekstrakcją danych, walidację spójności przy uruchamianiu i blokadę modyfikacji oprogramowania, które mogłyby zostać użyte jako narzędzie ataku. A skoro przy narzędziach jesteśmy – należy pamiętać, że każda aplikacja od niezależnego dostawcy stanowi potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa.

Właśnie dlatego system pozbawiony został dostępu do funkcji takich jak usługi Google. Do tego dochodzi ochrona potrójnym hasłem (do magazynu danych, aplikacji i samego systemu), szyfrowany bootloader (oprogramowanie odpowiedzialne za uruchamianie urządzenia) oraz możliwość wyłączenia poszczególnych modułów w rodzaju GPS, USB czy NFC, które także mogą stanowić potencjalne zagrożenie. Warto też wspomnieć o wbudowanym firewallu blokującym nieznane i niepożądane adresy IP. Polityka bezpieczeństwa systemu jest nadzorowana przez administratora, który zarządza ustawieniami – np. aktywnością sensorów w telefonie (np aparat, WiFi itp), jaka jest minimalna długość hasła, czasem po jakim hasło musi być zmienione, czy zdalne wyczyszczenie pamięci urządzenia w razie potencjalnego ataku na telefon.

Karta SIM, tryby działania i najciekawsze funkcje

Telefon TAG T1 może funkcjonować w jednym z trzech trybów: bezpiecznym, który zapewnia szybki dostęp do czatu, połączeń głosowych, poczty email i magazynu danych, awaryjnym z dostępem do funkcji ochrony danych i szybkiego kasowania pamięci i wreszcie incognito, który maskuje się pod postacią standardowego systemu Android ze zwykłymi aplikacjami działającymi w trybie offline. Urządzenie pozwala na wysyłanie samozniszczalnych wiadomości tekstowych oraz dysponuje funkcją zdalnego czyszczenia pamięci na wypadek utraty urządzenia. Dane można też usunąć po wpisaniu ustawionego PIN-u na ekranie blokady. Telefon dostarczany jest z kartą SIM z pakietem danych 10 GB/mc (wliczonym w cenę) zapewniającą globalną łączność w ponad 180 krajach bez opłat roamingowych i działającą ze wszystkimi lokalnymi operatorami. Brak konieczności podpisywania umowy z lokalnym operatorem to dodatkowy faktor zapewniający prywatność.

Telefon szyfrujący TAG T1 – wygoda i bezpieczeństwo

Pomimo zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych telefon TAG T1 pozostaje łatwy i przyjazny w użyciu. Spełnia też podstawowe funkcje, jakich należałoby się spodziewać po wysokiej jakości smartfonie. Nie bez znaczenia jest również Design nie wyróżniający się na tle powszechnie dostępnych smartfonów, który sprawia, że aparat doskonale wpasuje się w dłoń każdego biznesmena nie wzbudzając niczyich podejrzeń wobec jego prawdziwego przeznaczenia. Kompleksowa ochrona prywatności i zabezpieczenie tajemnicy przedsiębiorstwa są więc łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać – wystarczy skorzystać z oferty sklepu Spy Shop który jest dystrybutorem systemu w Polsce.

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama