Reklama

Biznes i Finanse

Szef Binance: „Rynek kryptowalut potrzebuje większej przejrzystości”

Autor. QuoteInspector.com/Flickr/CC BY-ND 2.0

Szef jednej z największych firm zajmujących się kryptowalutami (Binance) wezwał do bardziej jasnych i stabilnych regulacji całego sektora.

Reklama

Wypowiedź Changpeng Zhao była pokłosiem piątkowej informacji o upadku konkurencyjnej giełdy - FTX. Decyzja prezesa FTX, Sama Bankmana-Frieda, podyktowana była wycofaniem 6 miliardów dolarów aktywów przez inwestorów w ciągu zaledwie 72 godzin. To z kolei spowodowało brak płynności finansowej firmy. Jak informuje Reuters, pieniądze wielu osób inwestujących na FTX, zniknęły.

Reklama

Szczyt G20 na Bali początkiem zmian w kryptowalutach?

Reklama

Apel dyrektora Binance został wystosowany podczas szczytu grupy państw G20. Zdaniem Zhao rynek kryptowalut potrzebuje nowych regulacji, a na ochronę konsumentów powinien być kładziony „większy nacisk”.

Czytaj też

„Organy regulacyjne mają do odegrania swoją rolę, ale nie powinna na nich spoczywać pełna odpowiedzialność” – stwierdził Zhao.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/mg

Komentarze