Reklama

Biznes i Finanse

Santander Bank Polska ostrzega przed nowym oszustwem na fałszywe inwestycje

Santander Bank Polska
Autor. Santander Bank Polska/ Biuro prasowe

Cyberprzestępcy podszywają się pod Santander Bank Polska w mediach społecznościowych, zachęcając do „inwestycji”.

Bank poinformował, że nowe oszustwo polega na podszywaniu się przez przestępców pod instytucję na Facebooku oraz Instagramie. Zachęcając do inwestycji, która ma dać pozornie wysoki zarobek, oszuści proszą o wypełnienie formularza i podanie: imienia i nazwiska, numeru telefonu, adresu mail.

Czytaj też

„Jeżeli ktoś to zrobi, to po chwili zadzwoni do niego osoba podszywająca się pod pracownika Santander Bank Polska. Będzie opowiadać o rzekomej wielkiej gotówce do wygrania, poprzez inwestowanie. W rzeczywistości to OSZUSTWO!” – zaznacza bank, informując o sprawie na oficjalnym koncie na Twitterze.

Jak działa mechanizm oszustwa?

Przestępcy w taki sposób przejmą przelaną im gotówkę, dalej będą zachęcać do kolejnych przelewów i oczywiście nigdy tych pieniędzy (a już tym bardziej żadnego zysku) nie zwrócą. „Nie dajcie się oszukać!” – przestrzega bank.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa - czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać - zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze