Reklama

Biznes i Finanse

Porozumienie Poczty i AMW. Ruszy II edycja studiów podyplomowych z zarządzania cyberbezpieczeństwem

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni/ fot. Wikipedia

Prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot oraz rektor - komendant Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni kadm. prof. dr. hab. Tomasz Szubrycht podpisali w piątek porozumienie w sprawie drugiej edycji studiów podyplomowych EMBA „Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem i Usługami Cyfrowymi”.

Reklama

W piątek w Auli Głównej Biblioteki Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni odbyło się podpisanie porozumienia między Akademią Marynarki Wojennej i Pocztą Polską w sprawie uruchomienia drugiej edycji studiów podyplomowych EMBA "Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem i Usługami Cyfrowymi".

Reklama

Porozumienie podpisał prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot i rektor - komendant AMW kadm. prof. dr. hab. Tomasz Szubrycht. "Porozumienie będzie stanowiło podstawę do projektu, który wspólnie wdrożyliśmy. Ten projekt, to EMBA z zarządzania cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi. Pierwsza edycja zakończyła się sukcesem w tym roku. Zainteresowanie studiami przerosło nasze oczekiwania - powiedział Tomasz Zdzikot i dodał, że podczas pierwszej edycji nie można było przyjąć wszystkich chętnych, którzy zgłosili się do udziału w tych studiach.

Czytaj też

Duże zainteresowanie cyberstudiami

Zdzikot tłumaczył, że zakładano, iż studia ruszą, gdy zgromadzi się grupę co najmniej piętnastu osób, a ostatecznie przyjęto czterdzieści pięć osób. "Część z nich znalazła się na liście rezerwowej, gdyż nie byliśmy w stanie zaspokoić miejsc i dlatego jest druga edycja. Choć formalnie rekrutacja nie wystartowała, zainteresowanie jest ogromne. Już jesteśmy w okolicach listy rezerwowej - mówił Zdzikot i podkreślił, że Poczta i uczelnia ciężko pracowały nad programem, który ma łączyć najlepsze cechy zarządzania, prawa, praktyki życia gospodarczego oraz bezpieczeństwa związanego z domeną cyber, a także z zarządzaniem projektami cyfrowymi.

Reklama

"Dbaliśmy o dobór wykładowców, którzy poza wiedzą ekspercką mogą też się dzielić swoimi doświadczeniami zawodowymi. Są to oczywiście znakomici wykładowcy z Akademii Marynarki Wojennej, a także praktycy życia gospodarczego, prezesi największych polskich firm, ludzie na co dzień zajmujący się cyberbezpieczeństwem, także w służbach specjalnych - podkreślił Zdzikot.

Rektor - komendant AMW kadm. prof. dr. hab. Tomasz Szubrycht powiedział, że pierwszy rok studiów przerósł jego oczekiwania, bo niektórym kandydatom trzeba odmawiać. "Jest duża lista rezerwowa, czyli to pokazuje, że te studia cieszą się renomą, a pewnie dlatego, że kompetencje z zakresu cyberbezpieczeństwa budujemy latami" - dodał Szubrycht.

Studia na AMW w Gdyni trwają dwa semestry, ruszają od października.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama