Reklama

Biznes i Finanse

Od października startują studia EMBA „Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi” w Gdyni. Partnerem Poczta Polska

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni/ fot. Wikipedia
Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni/ fot. Wikipedia

W październiku ruszą studia podyplomowe Executive Master of Buisness Administration na kierunku „Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi” na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Liczba miejsc na kierunku jest ograniczona. Partnerem kierunku jest Poczta Polska S.A. 

Studia będą realizowane w trybie stacjonarnym na terenie kampusu akademickiego w Gdyni oraz w Warszawie lub - jeżeli nastąpi taka konieczność ze względów pandemicznych - w trybie zdalnym. Łącznie obejmą 16 zjazdów. Pierwszy z nich został zaplanowany na weekend 9 i 10 października br.

Uruchomienie studiów MBA w Akademii Marynarki Wojennej ma być odpowiedzią na potrzeby rynku IT, a studia mają się przyczynić do wypełnienia luki związanej z odczuwalnym deficytem ekspertów z zakresu cyberbezpieczeństwa, w tym tych posiadających kompetencje zarządcze. 

Zajęcia z obszaru cyberbezpieczeństwa, IT, prawa

Tematyka studiów została podzielona na 9 bloków przedmiotowych, w ramach których odbędzie się ponad 40 zajęć tematycznych z obszarów m.in. cyberbezpieczeństwa, IT, prawa, ekonomii, HR i marketingu.

Słuchacze EMBA zdobędą wiedzę z zakresu m.in. finansów dla kadry zarządczej, prawnych aspektów zarządzania usługami kluczowymi, prawa gospodarczego, komunikacji kryzysowej i PR, a także zarządzania ryzykiem dla bezpieczeństwa informacji. Dodatkowo poznają nowoczesne metody doskonalenia organizacji, zapoznają się z technicznymi i organizacyjnymi zagadnieniami monitorowania bezpieczeństwa informacji, kryminologicznymi aspektami cyberprzestępczości, dezinformacją i wojną informacyjną. Posiądą wiedzę dotyczącą monitorowania oraz reagowania na incydenty, a także z obszaru zarządzania projektami i usługami.

Dodatkowo Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń, partner studiów, zaprosi słuchaczy do uczestnictwa w grze symulacyjnej Cybertwierdza.

"Od 2021 roku Poczta Polska będzie pełniła także rolę Narodowego Operatora Cyfrowego. Mając powyższe na uwadze, zdecydowaliśmy się na stworzenie studiów, które odpowiadają zarówno na nasze potrzeby, jak i szerzej – na potrzeby coraz bardziej cyfrowej gospodarki. Dzięki partnerstwu Poczty Polskiej i Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, które zaowocowało uruchomieniem studiów z "Zarządzania cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi" nasi pracownicy zyskują dostęp do eksperckiej wiedzy oraz doświadczenia ludzi świata nauki i uznanych praktyków" – podkreśla Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Spółka będzie pełniła merytoryczny nadzór nad studiami, ponadto partnerami kierunku EMBA w AMW w Gdyni są także m.in. Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni czy ISSA Polska, stowarzyszenie zrzeszające profesjonalistów zajmujących się ochroną systemów informacyjnych.

Studia dla kadry zarządczej

Studia potrwają dwa semestry, a ich zwieńczeniem będzie przygotowanie i obrona przez słuchaczy pracy zaliczeniowej. Oferta dydaktyczna skierowana jest w szczególności dla pracowników i kadry zarządzającej przedsiębiorstw, które w coraz większym stopniu narażone są na ataki cyberprzestępców, ale także sektora wojskowego i administracji państwowej oraz samorządów.

"Naszym zamysłem było przygotowanie studiów odpowiadających na realne potrzeby w obszarze edukacji i coraz wyższe oczekiwania wobec kadry zarządczej pracującej w obszarze cyberbezpieczeństwa. Nasze studia przygotowaliśmy w partnerstwie z jednym z operatorów usług kluczowych, czyli Pocztą Polską, która daje gwarancję, że program jest dopasowany i do rynku, i do potrzeb organizacji o kluczowym dla funkcjonowania społeczeństwa charakterze. Prowadzącymi zajęcia są uznani eksperci i praktycy. Na realizację programu przewidzieliśmy 256 godzin zajęć, powiązanych ze sobą w sposób spójny i logiczny, ale także praktyczny i ciekawy" - tłumaczy kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht, rektor-komendant Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Uruchomienie studiów podyplomowych Executive Master of Buisness Administration na kierunku „Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi” jest kolejnym etapem realizacji porozumienia, które 15 września ub.r. zawarły ze sobą Poczta Polska i Akademia Marynarki Wojennej.

Więcej informacji o studiach można znaleźć na stronie. 

Na podst. informacji prasowej


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama