Reklama

Biznes i Finanse

Ponad 50 tys. dekoderów - tyle kupili klienci w placówkach Poczty Polskiej

pilot tv
Autor. www.rawpixel.com/CC0

Blisko 400 tys. wniosków o dofinansowanie do zakupu odbiornika cyfrowego złożono dotychczas w placówkach Poczty Polskiej. Klienci coraz częściej decydują się także na pozyskanie urządzenia, umożliwiającego odbiór nowego standardu telewizyjnego w urzędach i filiach spółki. Poczta Polska sprzedała do tej pory ponad 50 tys. dekoderów, a liczba ta z każdym dniem rośnie.

Reklama

Poczta Polska uruchomiła obsługę wniosków o dofinansowanie do zakupu odbiornika 21 marca br., w związku ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Korzystając z rozwiniętej infrastruktury narodowego operatora pocztowego, dysponującego siecią kilku tysięcy placówek na terenie całego kraju zainteresowani mogą zawnioskować o świadczenie w formie bonu.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Nowy standard cyfrowej telewizji naziemnej

Zawnioskowanie o świadczenie na zakup odbiornika cyfrowego możliwe jest przez Internet, za pośrednictwem strony internetowej, albo w placówkach Poczty Polskiej, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Zdecydowanie najpopularniejszym wśród Polaków sposobem na uzyskanie świadczenia na zakup odbiornika cyfrowego, umożliwiającego odbiór telewizji naziemnej w wersji DVB-T2/HEVC, jest wizyta w urzędzie pocztowym lub jego filii.

"Polacy niezmiennie chętnie odwiedzają placówki pocztowe, gdzie mogą uzyskać pomoc w wypełnianiu wniosku, który następnie szybko, na miejscu, rozpatrujemy. Dzięki wprowadzeniu do naszej oferty urządzeń umożliwiających odbiór nowego standardu telewizji, klienci nie muszą już szukać sklepów z elektroniką. W urzędach i filiach Poczty można zatem załatwić wszystko podczas jednej wizyty – blisko, szybko i wygodnie" – ocenia Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Czytaj też

Dofinansowanie do zakupu dekodera

Dofinansowanie do zakupu odbiorników cyfrowych uzależnione jest od rodzaju odbiornika i wynosi 250 zł w przypadku telewizora i 100 zł w przypadku dekodera. Przejście ze standardu DVB-T na DVB-T2/HEVC odbywało się regionami, etapowo.

Ostatnie przełączenie nastąpiło 27 czerwca br. w północno-wschodniej część kraju i objęło województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie. Osoby, które utraciły możliwość odbioru telewizji, wciąż jeszcze mogą zawnioskować o dofinansowanie do zakupu odbiornika cyfrowego, program dofinansowania trwać będzie do końca bieżącego roku.

/Na podst. informacji prasowej

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama