Reklama

Biznes i Finanse

Podcasty i Live Audio Rooms - Facebook startuje z nowymi usługami

fot. Facebook
fot. Facebook

Facebook szykuje nowe zmiany i startuje z kolejnymi usługami – pokojami audio do audycji na żywo oraz podcastami. Obecnie usługa będzie dostępna tylko dla użytkowników z USA. 

Od dzisiaj osoby publiczne i wybrane grupy na Facebooku mogą tworzyć sale audio na żywo – informuje Facebook. Koncern już teraz chwali się, że w nadchodzących tygodniach usługa będzie rozszerzana o dodatkowe grupy i osoby.  Niestety została ona uruchomiona dla słuchaczy w USA – jednak można spodziewać się, że za jakiś czas pojawi się również w Polsce. 

Ale na tym nie koniec – platforma Marka Zuckerberga będzie umożliwiała użytkownikom słuchanie podcastów. Będą mogli korzystać z nich podczas przeglądania Facebooka, uruchamiając miniodtwarzacz lub odtwarzacz pełnoekranowy z opcjami odtwarzania, w tym z wyłączonym wyświetlaczem telefonu. Ta usługa na razie również będzie przeznaczona dla użytkowników w USA.

Czym są pokoje audio na żywo?

Nowa usługa umożliwia odkrywanie, słuchanie i dołączanie do rozmów na żywo z osobami publicznymi, ekspertami i innymi osobami. Osoby publiczne mogą zapraszać znajomych, obserwujących, zweryfikowane osoby publiczne lub dowolnych słuchaczy w pokoju i nadawać im funkcję mówcy. Prowadzący pokój może zaprosić prelegentów wcześniej lub w trakcie rozmowy. W tej chwili usługa umożliwia przekazania głosu 50 mówcom, a liczba słuchaczy jest nieograniczona. 

Gospodarze pokoju mogą również wspierać wybrany przez siebie cel w trakcie spotkania - wybrać organizację non-profit lub zbiórkę, która będzie promowana podczas wydarzenia, a zarówno słuchacze, jak i prelegenci mogą bezpośrednio przekazać darowiznę na wybraną przez siebie zbiórkę. 

image
fot. Facebook

 

Użytkownicy Facebooka mogą odkrywać sale audio na żywo i dołączać do nich z miejsc takich, jak kanał wiadomości lub za pośrednictwem powiadomień. Możliwa jest również wcześniejsza rejestracja, tak by otrzymać przypomnienia, gdy interesujący pokój audio na żywo zostanie uruchomiony. 

image

 

Facebook zadbał także o dodatkowe możliwości – w trakcie spotkania live istnieje opcja włączenia napisów na żywo, „podniesienia ręki”, aby poprosić o dołączenie do rozmowy czy wykorzystać reakcje. Koncern chce promować też organizatorów i przygotował specjalne nagrody dla gospodarzy pokoju. Uczestnicy będą mogli nagrodzić ich poprzez przesłanie „gwiazdy”, co automatycznie pozwala na pokazanie słuchacza w pierwszym rzędzie - czyli specjalnie wyróżnionych słuchaczy pokoju. Mogą oni kupować pakiety Stars podczas rozmowy i wysyłać je w dowolnym momencie. 

Na razie nie wiadomo, kiedy usługa zostanie uruchomiona w naszym kraju.

image

 

Komentarze