Reklama

Pieniądze z Funduszu Cyberbezpieczeństwa dla prokuratur. Więcej dodatków

gawkowski bodnar
Wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski oraz szef resortu sprawiedliwości Adam Bodnar po podpisaniu porozumienia.
Autor. Ministerstwo Sprawiedliwości

Z puli ponad 355 mln zł w ramach Funduszu Cyberbezpieczeństwa środki otrzyma 38 podmiotów z wymiaru sprawiedliwości – wskazuje na łamach CyberDefence24 Ministerstwo Cyfryzacji. Dodatki do wynagrodzenia otrzymają pracownicy prokuratur. 

28 kwietnia br. na konferencji prasowej wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski oraz szef resortu sprawiedliwości Adam Bodnar poinformowali podpisaniu dwustronnego porozumienia

Realizacja jego postanowień ma sprawić, że polskie sądy i prokuratury staną się nowoczesne, cyfrowe i wyposażone w innowacyjne rozwiązania, w tym technologię sztucznej inteligencji. 

Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczęło już prace nad projektami, które mają odmienić ten obszar państwa. Przykładem może być opisywany na naszym portalu program Cyfrowe Rejestry

    Reklama

    Ministerstwo Cyfryzacji: ponad 100 proc. więcej środków

    Podczas wspomnianej konferencji Krzysztof Gawkowski mówił o rekordowych środkach finansowych dla prokuratur i sądów. Chodzi o m.in. pieniędze z Funduszu Cyberbezpieczeństwa przeznaczonego na dodatki wynagrodzeń dla specjalistów w formie świadczenia teleinformatycznego. 

    Ministerstwo Cyfryzacji na łamach naszego portalu przypomina, że w bieżącym roku w puli środków w ramach Funduszu zaplanowano ponad 355 mln zł, czyli ponad 100 proc. więcej niż w 2022 r. (wówczas było to 170 mln zł). 

      Reklama

      Dodatki do wynagrodzeń w prokuraturach

      Jak wskazuje resort, z roku na rok rośnie liczna podmiotów, które czerpią ze wspomnianych zasobów: 3 lata temu było ich 34, z kolei w 2025 r. 153. W przypadku wymiaru sprawiedliwości, pieniądze otrzymać ma 38 podmiotów (w 2022 r. tylko 2 podmioty): Ministerstwo Sprawiedliwości oraz prokuratury. 

      O środki wnioskują bezpośrednio organy prokuratury oraz Ministerstwa Sprawiedliwości, które są dysponentem szczegółowych informacji odnośnie zapotrzebowania oraz wnioskowanych a następnie przyznanych środków” – mówi nam Jowita Bieda z Biura Komunikacji Ministerstwa Sprawiedliwości.

        Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

        Reklama
        Reklama

        Sztuczna inteligencja w Twoim banku. Gdzie ją spotkasz?

        Materiał sponsorowany

        Komentarze

          Reklama