Reklama

Biznes i Finanse

OpenAI otworzy pierwsze międzynarodowe biuro

Autor. Benjamin Davies / Unsplash

Amerykańska firma OpenAI otworzy swoje pierwsze międzynarodowe biuro, które będzie zlokalizowane w Londynie. Dyrektor generalny spółki twierdzi, że to szansa na przyciągnięcie „światowej klasy talentów”.

Reklama

Jak zauważa serwis BBC , wcześniej Altman krytykował unijne regulacje dotyczące sztucznej inteligencji - o strategii zastraszania, że jego biznes opuści Europę w razie kłopotów ze spełnieniem wymogów Aktu o sztucznej inteligencji, pisaliśmy już na łamach naszego serwisu.

Reklama

Pisaliśmy też, że OpenAI rozważała otworzenie swojego nowego biura w Polsce .

Serwis brytyjskiego nadawcy publicznego przypomina, że w kontekście OpenAI może w szczególności chodzić o przepisy zobowiązujące firmy do ujawniania, na jakim materiale szkolone były ich algorytmy sztucznej inteligencji. Tymczasem, Wielka Brytania też chce uregulować branżę AI - ale w sposób „sprzyjający innowacjom". Co to oznacza?

Reklama

Dynamiczny rozwój

Tego do końca nikt nie wie - przedstawiciele spółki OpenAI cytowani przez BBC wskazują jednak, że chodzi o „dynamiczne zespoły badawcze i inżynieryjne", które mają szansę rozwijać się w realiach „bogatej kultury i wyjątkowego zasobu talentów". W deklaracjach firmy nie pada więc nic o regulacjach, słowem - Wielka Brytania wydaje się idealnym krajem dla rozwoju AI - z dala od etycznych dylematów.

Wcześniej Altman odwiedzał Zjednoczone Królestwo podczas swojego światowego tournee, o którym pisaliśmy w kontekście jego polskiej wizyty tutaj . Podczas wykładu na University College London szef OpenAI zadeklarował, że jego zdaniem sztuczna inteligencja może doprowadzić do pojawienia się nowych miejsc pracy i zmniejszenia nierówności majątkowych.

Premier Wielkiej Brytanii, jak pisze BBC - Rishi Sunak - uważa, że AI może pozytywnie przemienić ludzkość i „przełożyć się na lepszą rzeczywistość dla Brytyjczyków, z nowymi możliwościami w całym szeregu obszarów, które zmienią na lepsze usługi publiczne". Jednocześnie, brytyjski rząd deklaruje, że od 2014 r. zainwestował w rozwój technologii sztucznej inteligencji ponad 2,5 mld funtów.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama