Reklama

Biznes i Finanse

Czy OpenAI otworzy biuro w Polsce? Jesteśmy mocnym kandydatem

Autor. Tech Crunch / Flickr

Polska jest rozważana przez firmę OpenAI jako jedna z potencjalnych lokalizacji na biuro ds. badań i rozwoju. Poszukiwanie nowej lokalizacji dla kolejnej placówki firmy to jeden z celów europejskiego tournee Sama Altmana - szefa spółki stojącej za ChatemGPT.

Reklama

„Polska byłaby interesującym miejscem" - powiedział cytowany przez agencję Bloomberga Sam Altman - szef OpenAI, odnosząc się do pytań o to, czy w Europie znajdzie się biuro firmy stojącej m.in. za słynnym modelem językowym ChatGPT.

Reklama

Wtorkowe spotkanie w Warszawie, podczas którego Altman opowiadał o swojej wizji rozwoju technologii sztucznej inteligencji i roli, którą może odegrać, opisaliśmy na naszych łamach tutaj .

„Chcemy otworzyć w Europie biuro badawcze i inżynieryjne, nie regulacyjne. Obecnie badamy teren. To część celów przyświecających mojej podróży" - dodał.

Reklama

Czytaj też

Kluczowe talenty

W rozmowie z Bloombergiem, Altman powiedział, że kluczowym aspektem wyboru nowej lokalizacji jest „natężenie talentów" w danym kraju, od którego zależne będzie umiejscowienie biura OpenAI.

Agencja przypomina, że Altman pojawił się w Europie po to, aby - jak twierdzi - jej dążenie do bycia liderem w zakresie regulacji firm zajmujących się sztuczną inteligencją.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama