Reklama

Biznes i Finanse

Niebezpieczny jak TikTok?

Fot. mentatdgt/pexels
Fot. mentatdgt/pexels

TikTok, z uwagi na swoje chińskie pochodzenie, zmaga się z niechęcią amerykańskich władz i została już zakazana w amerykańskiej armii. Politycy zarzucają niepozornej aplikacji, że stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Jednak jak dotychczas udało się ustalić, że posiada ona szereg podatności, które naruszają bezpieczeństwo statystycznego użytkownika. Czy w takim razie miliardowi użytkowników TikToka grozi niebezpieczeństwo?

Z badań naukowców wynika, że wykryte błędy umożliwiają atakującym, na przejęcie konta na TikToku, manipulowanie treściami, usuwanie wideo, wgrywanie nieautoryzowanych filmów, spowodowanie, że materiały prywatne będą pokazywały się jako publiczne oraz ujawnianie prywatnych informacji zapisanych na kontach użytkowników jak np. adresy email. 

Check Point poinformował deweloperów TikToka o podatnościach, którzy poinformowali, że rozpoczęto prace nad usuwaniem błędów, tak by użytkownicy mogli cieszyć się bezpieczeństwem aplikacji.

TikTok dostępny jest w 150 państwach i w 75 językach. Jest jedną z najczęściej ściąganych aplikacji na świecie. Aplikacja służąca do przygotowania krótkich muzycznych klipów oraz filmów video, jest głównie wykorzystywana przez dzieci i nastolatki. 

Chińska aplikacja ma w ostatnim czasie duże problemy. Została zakazana przez US. NAVY i US. ARMY a senator z Partii Demokratycznej Chuck Schumer ocenił, że stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Reklama

Komentarze

    Reklama