Reklama

Biznes i Finanse

Nauka języków obcych na nowo. Platformy stawiają na sztuczną inteligencję

Autor. Fot. Nick Morrison/Unsplash

Preply rozwija się. Platforma do nauki języków obcych zebrała 70 milionów dolarów, które mają zostać wykorzystane do ekspansji firmy w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Reklama

Preply to firma założona przez ukraińskich przedsiębiorców Kirilla Bigaia, Dmytro Voloshyna i Serge Lukianova, która swoją siedzibę ma w Stanach Zjednoczonych. Jest to platforma umożliwiająca kontakt użytkowników z nauczycielami języków obcych.

Reklama

Na stronie każdy z nauczycieli posiada profil, na którym umieszcza najważniejsze informacje o sobie i o prowadzonych przez siebie zajęciach online. Oprócz opisu swojego doświadczenia, nauczyciel podaje, w których dniach i w jakich godzinach jest dostępny, a także umieszcza informacje o tym, ile kosztuje godzina nauki.

Czytaj też

Inwestycja w AI

Dotychczasowe sukcesy platformy skłoniły przedstawicieli firmy do inwestycji. Preply wyemitowało nowe akcje, które przyniosły firmie 70 milionów dolarów. Pieniądze mają zostać wykorzystane do rozwoju sztucznej inteligencji i do wprowadzenia nowych asystentów nauczania.

Reklama

Co warte podkreślenia, firma już dzisiaj korzysta z uczenia maszynowego w celu wsparcia dopasowywania uczniów i nauczycieli. Nowe inwestycje mają przynieść rozwój asystenta AI, który ma pomagać nauczycielom chociażby w tworzeniu nowych ćwiczeń.

Jak czytamy na stronie CNBC , na AI stawia też popularny konkurent Preply, czyli Duolingo, które wprowadza oprogramowanie do przetwarzania języka GPT Open AI w celu poprawienia personalizacji aplikacji.

Wiele zatem wskazuje na to, że rozwój sztucznej inteligencji coraz mocniej będzie wykorzystywany także w dziedzinie nauki języków obcych. Na ten temat pisaliśmy już zresztą w marcu, kiedy to opisywaliśmy innowację wprowadzoną przez Microsoft, który opracował wielojęzyczny model syntezy mowy VALL-EX.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama