Reklama

Biznes i Finanse

Japonia: Amazon oskarżony przez rząd o zakłócenia w telekomunikacji

Fot. geralt/Pixabay/Domena publiczna
Fot. geralt/Pixabay/Domena publiczna

Rząd Japonii wszczął dochodzenie w sprawie awarii Amazona, wskutek której powstały w tym kraju trudności w działaniu istotnych segmentów telekomunikacyjnych. Ucierpiały ważne instytucje i przedsiębiorstwa. To nie pierwszy tego typu incydent.

W ostatnich dniach usługa chmurowa Amazon Web Service uległa awarii. Rzecznik japońskiego rządu poinformował, że spowodowało to zakłócenia w działaniu głównego dostawcy telefonicznego, internetowych domów maklerskich, a także największej linii lotniczej w kraju.

Incydent ograniczył się głównie do regionu Tokio i trwał sześć godzin. Aby znaleźć źródło zakłóceń, rząd japoński rozpoczął dochodzenie - pisze Reuters.

„Przerwa w pracy była spowodowana utratą kilku urządzeń sieciowych i zostało to już naprawione” – poinformował rzecznik Amazona, odmawiając tym samym komentarza odnośnie liczby klientów dotkniętych awarią.

Problemy z Amazonem

To nie pierwszy raz, kiedy usługi znanej firmy przestają działać. W czerwcu doszło do przestoju na platformach Alexa i Prime Video, należących do Amazona. Z kolei niedługo po tym firma poinformowała, że jej sklepy internetowe dotknął globalny przestój – donosi Reuters.

„Agencja Usług Finansowych przyjrzy się temu, by zrozumieć co się stało i zwraca się z prośbą do firm dotkniętych awarią, żeby priorytetowo potraktowały potrzeby swoich klientów” – powiedział Katsunobu Kato, główny sekretarz gabinetu Japonii.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

imageFot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama