Reklama

Biznes i Finanse

IS-Wireless z własną technologią umożliwiająca wdrożenie 5G

Zdjęcie poglądowe; fot. Unsplash
Zdjęcie poglądowe; fot. Unsplash

Polska firma IS-Wireless ogłosiła, że dysponuje już technologią, która umożliwi wdrożenie sieci piątej generacji (5G) w modelu otwartym. 

Nowa technologia i jej możliwości zostanie zaprezentowana najpierw za zamkniętymi drzwiami, a następnie oficjalnie – podczas targów Mobile World Congress (MWC21) w Barcelonie. Jednym z motywów przewodnich wydarzenia jest łączność, szczególnie zagadnienia związane z siecią piątej generacji (5G), budowanie sieci w modelu Open RAN oraz planowanego wdrożenia i przyszłość 6G.

Przedstawiciele polskiej firmy IS-Wireless, dostawcy rozwiązań sieciowych, który angażuje się w rozwój sieci w modelu Open RAN pokaże swoje autorskie rozwiązanie dotyczące budowy sieci 5G.

– Możemy już z dumą ogłosić, że nasze rozwiązanie jest w pełni gotowe. Po raz pierwszy zaprezentujemy nasz produkt za granicą. Będzie to jego oficjalna światowa premiera – komentuje Sławomir Pietrzyk, prezes IS-Wireless. Zaznacza, że by możliwa była budowa 5G w modelu otwartym, potrzebni są partnerzy. - Chcemy również pokazać naszą gotowość do współpracy we wdrażaniu naszych rozwiązań - dodaje Sławomir Pietrzyk.

IS-Wireless pokaże kompletne rozwiązanie 5G oraz integrację z rozwiązaniami firmy Canonical. Firma przygotowała także wirtualne stoisko w ramach współpracy z O-RAN Alliance. Będzie można na nim obejrzeć pokaz online działania systemu 5G w modelu Open RAN.

O-RAN Alliance to organizacja powstała z inicjatywy światowych liderów, takich jak AT&T, China Mobile, Deutsche Telekom, NTT DOCOMO i Orange, pracująca na rzecz prowadzenia branży RAN w kierunku otwartych i zwirtualizowanych sieci mobilnych.

Pierwsze wdrożenie 5G w tym roku

Premiera w Barcelonie ma być wstępem do wdrożenia polskiego rozwiązania na całym świecie zapowiedzianego przez IS-Wireless. Firma stawia sobie za cel przejęcie w ciągu najbliższych trzech lat 5 proc. całego globalnego rynku Open RAN.

Prezes IS-Wireless Sławomir Pietrzyk zapowiada, że pierwsze wdrożenia 5G oparte o polską technologię rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Tegoroczne targi w Barcelonie trwają od 28 czerwca do 1 lipca, zostały zorganizowane pod hasłem „Back to business, Back to Barcelona, Back together”. MWC21 organizowane przez inicjatywę Mobile World Capital Barcelona.

image

 

Reklama

Komentarze

    Reklama