Biznes i Finanse
Inauguracja kolejnych studiów Poczty Polskiej i Akademii Marynarki Wojennej
28 stycznia br. Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni zainaugurowała I. edycję studiów podyplomowych Doctor of Business Administration (DBA). To kolejny kierunek akademicki realizowany w partnerstwie z Pocztą Polską.
Uroczystość rozpoczynająca I. edycję studiów DBA odbyła się w Akademii Marynarki Wojennej, z udziałem kadm. prof. dra hab. Tomasza Szubrychta, rektora-komendanta AMW oraz Krzysztofa Falkowskiego, prezesa Poczty Polskiej.
"Cieszę się, że kolejnym owocem udanej współpracy z Akademią Marynarki Wojennej jest uruchomienie eksperckiego kierunku DBA Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem i Usługami Cyfrowymi. Celem naszego partnerstwa jest stworzenie warunków do pogłębiania wiedzy i podnoszenia kompetencji wyższej kadry zarządzającej, odpowiedzialnej za budowanie odporności podmiotów z sektora publicznego, militarnego i prywatnego na zagrożenia obecne w cyberprzestrzeni" – zaznaczył Krzysztof Falkowski, prezes Poczty Polskiej.
Współpraca Poczty Polskiej z AMW
Poczta Polska, jako największa firma infrastrukturalna w Polsce, świadcząca – w szerokim i coraz bardziej rozległym zakresie – usługi cyfrowe na rzecz państwa i obywateli, będzie współpracować z AMW w celu zapewnienia wysokiego poziomu merytorycznego, a także praktycznego wymiaru przekazywanej wiedzy. Spółka realizuje zadania dotyczące cyberbezpieczeństwa poprzez zespół CERT Poczta Polska, głęboko zaangażowany w międzynarodową współpracę oraz intensywną edukację pracowników firmy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.
Czytaj też
"Uruchomienie studiów DBA w Akademii Marynarki Wojennej będącej jedną z najbardziej znanych i cenionych uczelni w Polsce, wychodzi naprzeciw potrzebom przyszłych lub obecnych kierowników, menedżerów oraz osób zarządzających działalnością Operatorów Usług Kluczowych, podmiotów stanowiących Infrastrukturę Krytyczną Państwa oraz przedstawicieli administracji centralnej i służb, którzy posiadają tytuł zawodowy magistra lub magistra inżyniera i ukończyli studia podyplomowe Master of Business Administration" – powiedział kadm. prof. dr hab. Tomasz Szubrycht.
Program studiów
W trakcie studiów zostały zaplanowane zajęcia dotyczące metodologii prowadzenia badań naukowych, zarządzania bezpieczeństwem narodowym, zarządzania cyberbezpieczeństwem oraz usługami cyfrowymi. Wiedza przekażą słuchaczom uznani eksperci, wykładowcy oraz praktycy specjalizujący się w powyższej problematyce. Zajęcia teoretyczne prowadzone będą metodą audytoryjną z wykorzystaniem różnych technik audiowizualnych (w trybie stacjonarnym lub zdalnym), natomiast praktyczne – w oparciu o studia przypadków, ćwiczenia oraz pracę w laboratorium komputerowym. Warunkiem ukończenia studiów jest spełnienie wszystkich wymagań określonych programem studiów oraz przygotowanie pracy końcowej w formie opracowania zawierającego koncepcję rozprawy doktorskiej, której problematyka obejmuje obszar szeroko rozumianego bezpieczeństwa narodowego, cyberbezpieczeństwa, usług cyfrowych i mieści się w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. W ramach realizacji programu studiów przewidziana jest także współpraca przy wydaniu przez uczestnika publikacji naukowej w recenzowanym czasopiśmie naukowym o zasięgu co najmniej krajowym.
Poczta Polska współpracuje z Akademią Marynarki Wojennej również przy wysoko ocenianych przez słuchaczy eksperckich studiach podyplomowych Executive Master of Business Administration na kierunku „Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi”, których celem jest wypełnienie luki związanej z deficytem ekspertów z zakresu cyberbezpieczeństwa, w tym tych posiadających kompetencje zarządcze.
Czytaj też
Materiał powstał we współpracy z Poczta Polska SA.
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany