Reklama

Biznes i Finanse

Fot. Huawei

Huawei: 5G przenosi cyfrową transformację przemysłu na nowy poziom

Władze Huawei przedstawiły najnowszą strategię wdrażania sieci rdzeniowej 5G przez koncern. Innowacyjne podejście ma usprawnić proces digitalizacji przemysłu. 

Huawei koncentruje się na budowaniu sieci podstawowej 5G w oparciu o czynniki CORE: Cloud Native, one core, operacje w czasie rzeczywistym i przetwarzanie brzegowe. Oparta na sieci 5G Deterministic Networking (5GDN), sieć bazowa 5G zapewni innowacyjne rozwiązania usługowe, w tym 5G MEC, podział sieci i 5G LAN, zapewniając tym samym zróżnicowane zdolności sieciowe i deterministyczne możliwości usług sieciowych.

Standardy 3GPP R16 zostaną wkrótce zablokowane lub zamrożone, a rosnąca liczba branż pionowych skorzysta z sieci 5G. Operatorzy przyspieszają wdrażanie sieci 5G SA na całym świecie, umożliwiając cyfrową transformację przemysłu. Cyfrowa transformacja wymaga, aby sieci 5G dawały możliwość orkiestracji usług, były rozwiązaniem z gwarantowanym bezpieczeństwem danych oraz sieciami samoobsługowymi (DIY) z autonomicznym zarządzaniem.

Aby spełnić te wymagania, Huawei zaproponował innowacyjną koncepcję 5GDN, której celem jest odblokowanie wartości 5G B2B z partnerami branżowymi. 5GDN wykorzystuje zasoby sieciowe 5G do budowy zarządzalnych, weryfikowalnych i deterministycznych wirtualnych prywatnych sieci mobilnych, oferując klientom przewidywalne i zróżnicowane możliwości usług sieciowych. W praktyce Huawei pomoże operatorom w dostarczeniu trzech zaawansowanych rozwiązań - 5G MEC, podział sieci i 5G LAN - za pośrednictwem sieci „CORE” opartej o 5GDN.

Chiński koncern i partnerzy branżowi założyli w zeszłym roku 5GDNA (Deterministic Networking Alliance) w celu wzmocnienia ekosystemu B2B 5G. Obecnie ponad 5 organizacji dołączyło do 5GDNA i utworzyło pięć pionowych grup roboczych przemysłu. Podjęto wspólne wysiłki w zakresie ponad 30 tematów badawczych. 5GDNA zaproponowało budowę platformy 5G MEC typu open source, która jest poświęcona ujednoliceniu standardów przetwarzania brzegowego.

Warto wskazać, że koalicja partnerów z powodzeniem zastosowała 5GDN w szerokim zakresie, obejmującym multimedia, produkcję, energię, opiekę zdrowotną i Internet Pojazdów (IoV). Zaprezentowała także projekty w wielu branżach pionowych, takich jak inteligentne porty, inteligentne sieci, inteligentna produkcja i AR/VR (turystyka kulturowa i reklama). Huawei od lat angażuje się w budowę urozmaiconych sieci bazowych i przyczynił się do rozwoju branży.

Informacja prasowa Huawei

Reklama

Komentarze

    Reklama