Reklama

Biznes i Finanse

Holenderski bank centralny ostrzega przed największą na świecie giełdą kryptowalut

Fot. maxpixel.net/CC0
Fot. maxpixel.net/CC0

Holenderski bank centralny De Nederlandsche Bank (DNB) wydał ostrzeżenie dotyczące największej na świecie giełdy kryptowalut „Binance”. Jego zdaniem obywatele, którzy korzystają z usług firmy mogą być narażeni na ryzyko zaangażowania w pranie brudnych pieniędzy lub finansowanie terroryzmu.

DNB informuje, że „Binance” działa w Holandii bez wymaganej prawnie rejestracji. Oznacza to, że nie może oferować swoich usług w tym kraju. Regulator zamierza podjąć „stosowane działania”.

Firma jest obecnie przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez amerykański departament sprawiedliwości w sprawie zarzutów dotyczących prania pieniędzy i przestępstw podatkowych - przypomina dziennik „De Volkskrant. Brytyjski Urząd ds. Postępowania Finansowego nakazał jej w czerwcu zaprzestanie wszelkiej działalności w Wielkiej Brytanii.

Pod względem wolumenu obrotu firma wydaje się być największą giełdą kryptowalut na świecie. Według strony porównawczej CryptoCompare, w ciągu ostatnich 24 godzin na platformie „Binance” sprzedano kryptowaluty o wartości ponad 30 miliardów dolarów.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Źródło:PAP

Komentarze