Reklama

Biznes i Finanse

Hitachi i Samsung zawieszają dostawy do Rosji

Fot. Pierre Lecourt/Flickr/CC BY-NC-SA 2.0

Koncerny technologiczne Hitachi oraz Samsung zawieszają dostawy do Rosji. Ma to związek z wojną w Ukrainie, która została wywołana przez agresję Kremla.

Jak przekazała agencja Kyodo, Hitachi zawiesiło eksport do Rosji i działalność biznesową w tym kraju. Tym samym firma dołączyła do innych japońskich koncernów, które podjęły podobne kroki, np. Nissan Motor, Toyota Motor.

Według Kyodo na rosyjski rynek przypada ok. 0,5 proc. "skonsolidowanej prognozy przychodów" Hitachi dot. roku obrotowego kończącego się w marcu. Firma produkuje i sprzedaje w Rosji maszyny budowlane. Przypomniano, że zawieszenie eksportu ciężkich maszyn do tego kraju ogłosiła wcześniej spółka zależna japońskiego koncernu Hitachi Construction Machinery.

Czytaj też

Hitachi, koncern technologiczny z siedzibą w Tokio, oferuje produkty w większości krajów na świecie, w tym w Polsce. Działa m.in. w obszarze IT, energetyki, przemysłu.

Z kolei jak przekazał Mychajło Fedorow, wicepremier i minister transformacji cyfrowej Ukrainy, Samsung także podjął decyzję o wstrzymaniu dostaw technologii do Rosji.

Czytaj też

Czwartek jest 15. dniem inwazji Rosji na Ukrainę. W związku z rosyjską napaścią na Ukrainę wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję sankcje gospodarcze i polityczne. Działalność w Rosji wstrzymało też wiele międzynarodowych koncernów - m.in. marki technologiczne, samochodowe, odzieżowe.

SZP/PAP

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze