Reklama

Biznes i Finanse

Intel zawiesza dostawy do Rosji i Białorusi

Autor. Intel News (@intelnews)/Twitter

Intel, czyli największy na świecie producent układów scalonych, oficjalnie potępił inwazję Rosji na Ukrainę i oświadczył, że zawiesza wszystkie dostawy do klientów w Rosji i Białorusi.

Reklama

„Łączymy się myślami z tymi, których ta wojna dotknęła, w tym z mieszkańcami Ukrainy i państw sąsiednich, ich rodzinami, przyjaciółmi i bliskimi” – czytamy w oficjalnym komunikacie koncernu.

Reklama

Władze firmy dodają, że działają, aby udzielić wsparcia wszystkim pracownikom w tej trudnej sytuacji, a zwłaszcza tym, którzy są związani z objętym wojną regionem. Jak informują, gigant technologiczny rozpoczął akcję darowizn i dopłat dla przedstawicieli przedsiębiorstwa za pośrednictwem Fundacji Intela. Udało jej się już uzbierać ponad 1,2 mln dolarów na pomoc humanitarną.

„Jesteśmy dumni z pracy naszych zespołów z obszarów bliskich Ukrainie, w tym Polsce, Niemczech i Rumunii, które pomagają uchodźcom” – podkreślają władze Intela. Jak dodają: „Będziemy nadal popierać Ukraińców i społeczność międzynarodową, wzywając do natychmiastowego zakończenia wojny i szybkiego przywrócenia pokoju”.

Reklama

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze